Bitvu s Chrudimí rozhodl Honza Záviška

11. 9. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal do Hradce Králové celek Chrudimi. Hlavní postavou zápasu se stal Honza Záviška, který si vypracoval řadu brankových příležitostí a jako jediný se také střelecky prosadil. Stalo se tak ve 37. minutě, když se úspěšně trefil ze šestnácti metrů. Votroci tak berou plný počet bodů i ve třetím zápase a po zásluze jsou na prvním místě tabulky.
3. kolo, pátek 11. 9. 2020, 18:00

MFK Chrudim

1:0
1:0

Branka: 37. Záviška. Rozhodčí: Adámková – Novák, Lakomý. ŽK: 41. Dvořák, 89. Leibl, 90. Mejdr – 8. Drahoš, 26. Sokol, 36. Breda, 82. Hašek, 85. Hlavsa, 90. Rybička.

Vízek – Mejdr, Čech, Král, Leibl – Jukl, Rada - Záviška (77. Prekop), Vlkanova (59. Soukeník), Novotný - Dvořák (90+3. Donát).

MFK Chrudim:

Mrázek – Řezníček (77. Krištof), Drahoš, Vencl (87. Látal), Hašek – Mužík, Verner (77. Hlavsa), Kesner, Sokol (70. Dostálek), Breda (70. Havlena) – Rybička.

V úvodní části pátečního duelu, do kterého Votroci vběhli v kopiích dresů z roku 1961, si první větší šanci vypracoval Pavel Dvořák, když po centru Jakuba Rady hlavičkoval z malého vápna, ale vyběhnuvší Mrázek dokázal míč lapit. Za pár okamžiků byl k vidění opět souboj mezi Dvořákem a Mrázkem, tentokrát chrudimský gólman lapil centr z pravé strany těsně před hlavou našeho útočníka. Ve 27. minutě musel u tyče pohotově zasáhnout také Patrik Vízek, nebezpečně pálil chrudimský Mužík.

Poté nebyl Hradci uznán gól Závišky, protože přihrávající Jukl si podle rozhodčí Adámkové pomohl při zpracování rukou. Ve 34. minutě si Chrudim vypracovala po rohovém kopu dobrou příležitost, Drahoš poslal prudkou hlavičku vedle hradecké branky.

Diváci se na Všesportovním stadionu v Malšovicích dočkali ve 37. minutě. Po tlaku a následném závaru Votroků se zblízka prosadil Honza Záviška, který prostřelil všechno, co mu stálo v cestě, 1:0. Do konce první půle mohlo být vedení ještě výraznější. Adam Vlkanova zakončil nadějný brejk centrem před bránu, který Honza Záviška dokázal jen tečovat, a bohužel tak nešťastně, že Honza Mejdr na míč již nedosáhl.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky musel být pozorný brankář Vízek při zakončení chrudimského Vernera. Na druhé straně střílel agilní Adam Vlkanova po centru Honzy Mejdra, ovšem pokus zblokoval hostující Hašek. Ve skvělém výkonu pokračoval Honza Záviška. Nejprve proběhl pravou stranou a prudce pálil na přední tyčku. Mrázek byl však připravený. Následně na jeho centr jen o centimetry nedosáhli Dominik Soukeník a Robert Jukl.

V 73. minutě to byl opět pětadvacetiletý Záviška, jenž o kousek minul odkrytou bránu hostů. V 79. minutě mohla Chrudim vyrovnat. Mužík se levou stranou prodral až k brance Patrika Vízka, kde bylo jeho prudké zakončení sraženo do postranní sítě. Závěr utkání nabídl pořádnou bitvu, o emoce a žluté karty rozhodně nebyla nouze.

V 86. minutě Erik Prekop s Filipem Novotným dostali balon za záda hostujícího gólmana, avšak z brankové čáry míč v poslední možné chvíli vykopl Hašek. A hned vzápětí vyslal Erik Prekop do samostatného úniku Pavla Dvořáka, jeho střela ale skončila na břevně. V nastaveném čase si chrudimský Drahoš srazil zpětnou přihrávku Erika Prekopa na vlastní bránu, gólman Mrázek svého spoluhráče vychytal. Pár chvil před závěrečným hvizdem ještě z bezprostřední blízkosti hlavičkoval hostující Látal, ale balon šel metr nad. I proto si Votroci připisují další důležité tři body.

Srdečně děkujeme partnerům, kteří se pro jeden zápas zřekli prostoru na našich dresech, a umožnili nám realizovat slavnostní akci: