Proti Chrudimi nastoupí Votroci v retrodresech

8. 9. 2020   |   FC Hradec Králové
Utkání 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude pro Votroky speciální – proti Chrudimi oslavíme 60. výročí zisku mistrovského titulu a bitev v pohárové Evropě. Jubileum si připomeneme tím, že hráči odehrají zápas ve věrných kopiích dresů, v nichž jejich předchůdci sehráli duely PMEZ proti FC Barcelona.

Čistá bílá trika s tehdejším znakem města si nechal Spartak Hradec Králové ušít na jaře 1961, když se chystal na čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí proti FC Barcelona. Stejný design dresů obléknou Votroci ve 3. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti MFK Chrudim. „Kromě toho, že tak připomeneme 60. výročí zisku titulu a prestižních evropských zápasů, má akce silný charitativní motiv – celou sadu dresů podepíše mistr ligy z roku 1960 Ladislav Pokorný a věnujeme ji do aukce nadačnímu fondu Sport Hradec Cup,“ říká tiskový mluvčí Votroků Michal Petrák.

Votroci se stali mistry Československa v ročníku 1959/1960 jako první klub mimo Prahu a Bratislavu a zároveň dosud jako jediný nováček. Šokující úspěch jim přinesl odměnu v podobě postupu do Poháru mistrů, kde přešli bez boje přes první kolo, když se jejich soupeř CCA Bukurešť ze soutěže odhlásil, ve druhém kole Hradečtí vyřadili Panathinaikos Atény a ve čtvrtfinále narazili na FC Barcelona s tehdy nejlepším fotbalistou Evropy Luisem Suárezem, Ladislaem Kubalou a dalšími hvězdami. Na Campu Nou Východočeši favoritovi podlehli 0:4, v odvetě hrané na Strahově remizovali 1:1 a s pohárem se rozloučili.

U všech těchto zápasů byla i tehdejší opora, útočník Ladislav Pokorný. Ten oblékal hradecký dres v letech 1958–1967 a patřil k oporám týmu. V sezoně 1962/1963 přispěl dvěma góly k vyřazení Juventusu Turín ze Středoevropského poháru. Právě jeho podpisy ozdobí celou sadu dresů a ty pak půjdou do aukce ve prospěch nadačního fondu Sport Hradec Cup, s nímž Votroci dlouhodobě spolupracují. Informace o jeho činnosti najdete ZDE.

Srdečně děkujeme partnerům, kteří se pro jeden zápas zřekli prostoru na našich dresech, a tuto slavnostní akci nám umožnili:

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

V generálce Votroci hostí Varnsdorf (STREAM)

Rozhovory

Seun Egbewole: Prosadit se v Evropě je můj sen

Rozhovory

Martin Štěpán: Když vláda povolí tréninky, skočíme po tom