FC Hradec Králové2:4

9. kolo, sobota 6. 10. 2018, 10:00

2:4
0:1,1:2,1:1

10´Malý (Rejman), 39´Šťastný (Malý), 47´Rejman (Vacek), 83´Žalud (Kulič)

FC Hradec Králové: Novotný Ondřej - Zámečník Marek (45' Sejkora Dominik), Pšenička Vojtěch - Kulič Marek (45' Vacek Matěj), Rejman Denis, Šťastný Matěj (45' Kijonka Matyáš), Kolín Lukáš (45' Malý Matěj) - Žalud Petr (45' Polák Matěj)

Komentář, Petr Blažek - trenér: Vstup do utkání jsme měli aktivnější než domácí a po zásluze nás dostal do vedení skrytou střelou Malý. V dalším průběhu první třetiny probíhal vyrovnaný boj z obou stran, kdy jsme byli stále nebezpečnější směrem dopředu. Do druhé třetiny jsme přímo vletěli a po pár minutách měl dvě vyložené šance Kulič, ale ujala se až tečovaná střela Šťastného. V této době utkání jsme byli lepším týmem a již na 3:0 navyšoval Rejman po rohovém kopu Vacka. Domácí hned korigovali a do konce druhé třetiny jsme zbytečně znervóznili, ale k ohrožení naší branky nedošlo díky naší pozorné hře v obraně. Ve třetí třetině probíhal vyrovnaný zápas, který definitivně rozhodla učebnicová akce, kterou skvěle vykombinovala dvojice Kijonka - Pšenička (pod tlakem soupeře) a následný skvělý centr Kuliče zakončil ještě lépe Žalud. Domácí již jen pouze kosmeticky zkorigovali po odraženém míči ze standardní situace. Dnes jsme působili jako jeden TÝM, hráči utkání odpracovali a byli jednoznačně nebezpečnějším týmem v útočné fázi hry a proto se radujeme ze zaslouženého vítězství