FC Hradec Králové8:7

MU, sobota 24. 8. 2019, 10:00

FC Hlinsko

8:7

3' Hronek, 6' Hronek, 20' Sehnoutka, 40' Rychtář, 48' Rychtář, 52' Thiele, 77' Peterko

FC Hradec Králové: Jeřábek Michal - Václavík Daniel, Vaněk Lukáš - Zimmerman Tomáš (45' Peterko Tymon), Gazsi Sebastián, Hronek Alexandr - Thiele Antonín, (45' Sehnoutka Štěpán), Halama Martin (45' Rychtář Tomáš)

Komentář - Otakar Rejfek, trenér: Dnes jsme zavítali k prvnímu ligovému utkání na hřiště do Hlinska, kam jsme přijeli s kombinovanou sestavou i s hráči ročníku 2008, i tak jsme chtěli v utkání zvítězit. Od prvních minut utkání jsme byli aktivnější a zaslouženě jsme vedli 0:3. Dále jsme pokračovali v aktivní hře, když se nám nedařilo proměňovat 100% šance a tak domácí začali hrát jednoduše dlouhé míče na fyzicky vyspělého Nekvindu. Ten se dostával do rychlých brejků, když každou naší ztrátu domácí řešili rychlým míčem na tohoto hráče a bohužel jsme díky tomu inkasovali do konce první čtvrtiny dvě branky. V druhé čtvrtině jsme na domácí znovu vlétli aktivně, ale bez brankového efektu a tak se domácím podařilo z rychlého protiútoku dokonce vyrovnat, to nás ale znovu nakoplo a během deseti minut jsme dokázali domácím vstřelit 3 rychlé branky a odskočit jim na vedení 3:6, které se domácím už jen povedlo v poslední minutě druhé třetiny snížit na 4:6. Ve třetí třetině už se hra vyrovnala a domácí povzbuzeni brankou v poslední minutě druhé třetiny se tlačili do našeho brankoviště a to se jim nakonec vyplatilo, protože dokázali utkání otočit na svoji stranu v posledních sekundách utkání na 8:7. Celkové hodnocení utkání je takové, že nás můžou mrzet neproměněné šance v prvních dvou třetinách a místo toho, abychom soupeři odskočili o několik branek, tak jsme ho nechali stále na dostřel a to se nám hrubě nevyplatilo, když obrovským nasazením a bojovností dokázalo Hlinsko v poslední třetině utkání strhnout na svoji stranu. Ale i takové utkání se stávají a kluci si z toho musí vzít ponaučení do příštích utkání.