Erik Prekop rozhodl o výhře nad Vlašimí

20. 2. 2021   |   FC Hradec Králové
Předposlední zápas zimní přípravy nabídl souboj Hradce Králové s Vlašimí. V prvním poločase měli největší možnosti Erik Prekop a také Pavel Dvořák. Na druhé straně zahrozil především Bassey. Ve druhém dějství hry se dokázal střelecky prosadit Erik Prekop, který využil přízemní centr od Honzy Mejdra. Hradečtí si tak na umělém trávníku v areálu Malšovického stadionu připisují výhru 1:0.
přát., sobota 20. 2. 2021, 10:30

FC Sellier&Bellot Vlašim

1:0
0:0

Branka: 73. Prekop. Rozhodčí: Raplík - Vodrážka, Arnošt.

Reichl – Vučić (63. Mejdr), Donát, Leibl (46. Soukeník), Urma (46. Novotný) – Kodeš, Rada (63. Kateřiňák) - Prekop, Dvořák (69. Samko), Vlkanova (63. Egbewole) – Vašulín (46. Záviška).

FC Sellier&Bellot Vlašim:

Markovič – Svoboda (46. Firbacher), Štochl (46. Broukal), Zukal, Breda – Janda, Průcha, Křištan, Jurásek (46. Červenka) – Zinhazovič – Bassey (46. Ogiomade).

První slibná příležitost sobotního duelu přišla již v 6. minutě, kdy z hranice vápna vypálil Erik Prekop, brankář Markovič vyrazil míč s vypětím všech sil nad břevno. Slovenský forvard byl i u další zajímavé možnosti, tentokrát po jeho centru z pravé strany zakončoval Daniel Vašulín, avšak jeho střele chyběla potřebná razance.

Pak vyslal povedený centrovaný míč Jakub Rada, na vzdálenější tyči hlavičkoval Pavel Dvořák, ale balon mířil vedle. A i další útočná situace začala u zkušeného Rady, po jeho centru vznikl velký závar, k vidění bylo hned několik zblokovaných střel, obrana Vlašimi se ubránila. Hradečtí byli i nadále jasně aktivnějším týmem, soupeř se nemohl dlouho prosadit.

Ve 36. minutě našel Rada na pravé straně Miloše Vučiće, který rychle posunul na střed hřiště na Pavla Dvořáka, jenž pálil přízemní ranou k pravé tyči. Gólman Markovič vytěsnil konečky prstů na rohový kop. O tři minuty později zahrozili poprvé v utkání hosté. Byla z toho vyložená šance, kterou po rychlém brejku a nabídce od Juráska nedokázal proměnit před odkrytou brankou Votroků Bassey.

Na začátku druhého poločasu musel vytáhnout pohotový zákrok brankář Reichl, jenž rychlým vyběhnutím skvěle pokryl samostatný únik Ogiomadeho. Včasný a jistý zákrok předvedl Michal Reichl také před dobíhajícím Červenkou, který se řítil do zakončení. Stejný souboj se opakoval i o něco později, ani napodruhé si Červenka na gólmana Reichla nepřišel.

Královéhradečtí se dostali do vedení v 73. minutě. Krásný přízemní centr Honzy Mejdra uklidil na malém vápně Erik Prekop, Markovič si na balon sáhl, ale nezastavil jej, 1:0.

Poté téměř přes celé hřiště prošel Dominik Soukeník, následně po menším závaru zkusil své štěstí střídající Denny Samko, Markovič chytil do náruče. V 81. minutě zahráli Votroci několik pohledných akcí, v jednom případě nepřišla finální přihrávka od Erika Prekopa, ve druhém byl pokus Egbewoleho sražen.

Vlašim usilovala o vyrovnání, v 86. minutě vystřelil velmi nebezpečně Zinhazovič, míč proletěl těsně vedle vzdálenější tyče. V samotném závěru se pak ještě povedenou dalekonosnou ranou prezentoval Jiří Kateřiňák, brankář Markovič vyrazil na rohový kop. Ten Votroci nevyužili, tudíž na vítězství 1:0 se již nic neměnilo.