V předposlední přípravě hostí Votroci Vlašim (STREAM)

19. 2. 2021   |   FC Hradec Králové
Předposlední utkání zimní přípravy čeká v sobotu Votroky. Od půl jedenácté hostí na umělém trávníku v areálu Malšovického stadionu FC Sellier & Bellot Vlašim. Přímý přenos utkání můžete sledovat na streamu společnosti Star Media.

Jedno prázdné políčko si mohli Votroci odškrtnout ve středu po zápase s rezervou Sparty. Díky dvěma gólům Daniela Vašulína a čistému kontu si připsali první výhru zimní přípravy. „Bylo důležité, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce – celou přípravu se bavíme o tom, že dostanou prostor všichni hráči, ale nechceme ztratit pocit vítězství,“ hodnotí psychologický aspekt výhry hlavní trenér Zdenko Frťala. „Hlavně první půle byla z naší strany podle představ. Byli jsme v soubojích, organizaci a herní disciplíně nastaveni správně. Po prostřídání jsme měli hodně zbytečných ztrát. Věřím, že už jsme skoro vyladění,“ ohlíží se za zápasem.

Ačkoli před utkáním avizoval, že už chce sestavu přibližovat té, kterou bude stavět v soutěžních utkáních, jeden experiment provedl. Defenzivní záložník Petr Kodeš hrál na stoperu, obránce Denis Donát se posunul do středové řady. „Máme objektivní důvody – Honza Král je zraněný, Michal Leibl má dva zápasy distanc, takže na levém stoperu hledáme varianty. A tenhle zápas nám ukázal, že by to mohla být alternativa. Oba kluci svoje nové role zvládli,“ hodnotí Frťala pokus.

Kromě téhle výjimky ale platí, že se proti Vlašimi do žádného většího testování Hradečtí pouštět nebudou. Poslední dvě přípravná utkání se ponesou v duchu vyladění mužstva na ostrý start jara. „Pokud nebudou zdravotní důvody, teď už na experimentování není čas,“ přikyvuje Frťala. „Vlašim má v přípravě dobré výsledky, na podzim se chvíli usazovali, ale závěr soutěže jim vyšel. Bude to pro nás zkouška kvality, která nás pak čeká na jaře.“

Utkání proti FC Sellier & Bellot Vlašim začíná v sobotu v 10.30, Malšovický stadion bude pro veřejnost uzavřen, ale přímý přenos můžete sledovat ZDE.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Richard Jukl: RFA je významný krok pro celý kraj

Rozhovory

Pavel Dvořák: S takovým soupeřem musíš dát všechno

Reportáž

Votroci po boji padli s Plzní