Drn poslal Slavii do čtvrtfinále. Hradec padl 0:2 po prodloužení

6. 12. 2023   |   Lukáš Foff
Hradečtí fotbalisté vzdorovali statečně obrovskému favoritovi 109 minut. Pak se k nim štěstěna otočila zády, když hlavička Conrada Wallema nevyskočila v rozbahněném vápně a místo rutinního zákroku přišla gólová radost hostů. Unavení Votroci vrhli všechny síly do útoku, ale van Buren hru bez brankáře potrestal a ve 121. minutě definitivně pojistil postup Pražanů do čtvrtfinále MOL Cupu.
Osmifinále, středa 6. 12. 2023, 18:00

SK Slavia Praha

0:2prod
0:0

Branky: 109. Wallem, 121. van Buren.

Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Mokursch

Žluté karty: 53. Čmelík, 56. Šašinka, 102. Leibl, 109. Čihák  – 25. Zafeiris, 39. Wallem, 121. P. Ševčík.

Držení míče: 43 % : 57 %. Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 2:7.
Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 21:19.
Diváci: 7608.

Zadražil – Klíma, Čihák, Leibl (113. O. Ševčík) – Čmelík (78. Horák), Kodeš (113. Čech), Kučera, Krejčí – Šašinka (78. Pudhorocký), Juliš (91. Dancák) – Hais (60. Koubek).

SK Slavia Praha:

Mandous – Vlček (102. Sinyan), Ogbu, Bořil – Douděra (106. Tomič), P. Ševčík (122. Hromada), Oscar, Wallem – Zafeiris (113. Tijani) – Jurečka (72. van Buren), Chytil (101. Tecl).

Srdnatý výkon stačil na vyrovnaný poločas

Před samotným utkáním si hradecký klub připravil rozlučku s Otto Urmou, který musel skončit kvůli vleklým zraněním profesionální kariéru. Nástup do samotného zápasu ale měla jasně lepší Slavia, která se dostala do gólových šancí. Nejprve zpoza vápna natáhl ke střele Tomáš Vlček a poprvé otestoval Zadražila a o minutu později se sám na bránu ze strany hnal Mojmír Chytil, ale křižnou střelou levačkou netrefil bránu.

Pražané si vypracovali ještě jednu tutovku, ale Jan Bořil byl tak překvapený, že k němu propadl míč ve vápně, že se od něj prakticky jen odrazil do rukou hradeckého gólmana. Pak se ale Votroci dostali do tempa a začali být také nebezpeční. Ze střední vzdálenosti natáhl skvěle hrající Kodeš, ale jeho levačka postrádala razanci a Mandouse nijak výrazně neohrozila.

Ve 35. minutě se hnal do úniku Wallem, ale skvěle se s ním vrátil Čmelík, takže donutil hostujícího hráče si míč ukopnout daleko od nohy. A právě hradecké křídlo bylo hlavní postavou skvěle nacvičeného rohového kopu, po kterém nacpalo míč po zemi podél brankové čáry, ale první u něj byla slavistická obrana. Po prvním poločase do kabin šli určitě spokojenější domácí, protože s obrovským favoritem hráli bez branek.

Ani druhá polovina nepřinesla žádnou branku

Nástup do druhé pětačtyřicítky opět patřil Slavii. Bořil našel autovým vhazováním Mojmíra Chytila, ten se skvěle obtočil a pravačkou olízl břevno Zadražilovy brány. V 53. minutě Čmelík přijel pozdě do souboje a sestřelil Bořila, za což dostal žlutou kartu. Následnou standardku Douděra zkusil zakroutit do brány, ale i na to číhal hradecký brankář.

Opět ze standardky z 25 metrů to zkusil o několik minut později Jurečka, ale jeho bomba šla vedle a jedna z pozorných divaček se prezentovala luxusním zákrokem. Slavia do toho šlapala a prakticky nepouštěla Východočechy za polovinu, ale ani ona sama si nedokázala vypracovat žádné velké příležitosti. Zadražila tak nejvíce ohrozil Leibl, který centrovaný míč srazil na vlastní bránu.

Zadražil se málem zranil sám v 80. minutě při výkopu, když kopl do drnu, ale jeho kotník to naštěstí vydržel. Větší starosti měl Kučera, který dostal loktem, ale protože se situace stala těsně mimo vápno, VAR se k ní nemohl vrátit z hlediska potenciální penalty. V samotném závěru měl opět tutovku Chytil, ale Adam Zadražil potvrdil skvělou fazónu a vytáhlého útočníka opět vychytal. Základní hrací doba nerozhodla, takže se v mrazivém večeru muselo jít do prodloužení.

Rozbahněné vápno pomohlo Slavii k vítězství

Prodloužení bylo jasnou záležitostí Slavie. Ta domácí tým mačkala a vypracovala si několik standardních situací. Ta rozhodující nakonec přišla ve 109. minutě. Conrad Wallem byl důrazný ve vápně a dostal se k hlavičce, která by však Zadražilovi za normálních okolností problémy nenadělala. Tentokrát však nevyskočila v rozbahněném vápně a zapadla za překvapeného gólmana domácích.

Hradec měl na lavičce už jen defenzivní hráče, ale i tak vyčerpal všechna možná střídání. Votroci vrhli všechno do útoku a ve 118. minutě měli přímý kop hned za vápnem. Ondřej Ševčík však svůj pokus namířil metr nad bránu. V posledních vteřinách kopali domácí standardní situaci, na kterou vyběhl i Zadražil, ale míč se odrazil příhodně pro Pražany a Mick van Buren jej dovezl do prázdné brány. Hradečtí tak prohráli po velkém boji 0:2 po prodloužení a s letošním ročníkem MOL Cupu se museli rozloučit.