Dorostenci vstoupili do jarní fáze sezóny výhrou nad rezervou Sparty

3. 3. 2024   |   Matouš Kosek
Hradečtí dorostenci si v prvním zápase po zimní pauze poradili s B-týmem pražské Sparty. K vítězství je dotáhl dvougólový střelec Petr Chudý s dvaadvacítkou na zádech. Votroci se tak správně naladili do druhé části sezóny.
20. kolo, neděle 3. 3. 2024, 12:00

AC Sparta Praha

2:1
2:1

Branky: 29., 34. Chudý – 2. Váňa.
Rozhodčí: Jureček – Papežík, Zita.
Žluté karty: 32. Mokrejš, 44. Rejman, 63. Ponikelský, 86. Jirout, 94. Novotný – 19. Krpálek, 90. Liška.
Diváci: 100.

Novotný – Blažek, Halama, Sejkora, Karel, Rejman, Ponikelský (78. Jirout), Chudý (88. Zeman), Binar (62. Žalud), Morkejš, Hampl (78. Kareš).

AC Sparta Praha:

Souček – Boháč, Váňa, Krpálek, Liška, Saal, Šetka (66. Demmer), Svoboda, Cettl (66. Reitmeier), Kaczmarek, Pavlík (46. Weber).

Gólová smršť po půlhodině hry

Začátek utkání zvládla lépe Sparta, která byla častěji na míči a hrozila opakovanými standardkami, rohy a centry. Hra se odehrávala spíše na obranné půli domácích, kde se však Pražané nedostávali do vážnějšího ohrožení brány. Kromě několika závarů ve vápně, se Votroci bránili náporu soupeře bez větších potíží.

Časomíra ukazovala 28. minutu, když se po krásné akci na pravé straně a přihrávce Hampla, prosadil Petr Chudý a přízemní ranou ke vzdálenější tyči poslal Východočechy do vedení. Hradečtí tak rozvlnili síť hned ze své první vážnější šance. Pražané se však rychle oklepali a vzápětí srovnali ze standardní situace. Po vyhraném hlavičkovém souboji vraceli míč na druhou tyč, kde měl Lukáš Váňa už jednoduchou práci, kdy doklepl balón do odkryté svatyně.

Letenská radost z vyrovnání však neměla dlouhého trvání, hned minutu po vstřeleném gólu Pražané znovu inkasovali. Hradecká akce tentokrát vedla po levé straně, kde opět operoval Hampl, který přízemním pasem na zadní tyč našel Petra Chudého a ten míč uklidil do prázdné kasy. Svou druhou brankou zápasu vrátil Votrokům vedení. Díky skvělé produktivitě domácích mladíků se tak, i přes sparťanskou dominanci na balónu, šlo do kabin za stavu 2:1.

Votroci si výhru pohlídali

Druhé dějství začalo ve stejném duchu jako to první. Sparta držela míč, hrozila ze standardek, k výraznějšímu ohrožení brány se však neprobojovala. Hráči z hlavního města se do střeleckých příležitostí dostávali jen zřídka, a tak neměl brankář Novotný zrovna moc práce.

I přes mírnou převahu Pražanů dokázali domácí zahrozit, v 68. minutě si na centr z pravého křídla naskočil Hampl a razantní hlavičkou prověřil gólmana Součka, který však Spartu podržel a nepustil Votroky do dvoubrankového vedení. Nedlouho poté se po pasu z levé strany dostal k míči ve vápně kapitán Mokrejš, svojí střelou však trefil jen brankáře celku z Letné.

I přes nápor Sparty v posledních minutách udrželi Východočeši jednogólové vedení až do závěrečného hvizdu. Díky skvělé obraně a efektivitě v útoku si tak připsali důležité tři body a přiblížili se k postupu do nejvyšší dorostenecké soutěže. Příští týden se střetnou s českobudějovickým Dynamem.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Jsme rádi, že jsme si po dlouhé době mohli zahrát mistrovské utkání. Naše spokojenost je o to větší, že jsme získali se Spartou tři body. Vítězství bylo ubojované, vydřené, ale vzhledem k podmínkám a soupeři to ani jinak nešlo. Jsem rád, že tam kluci nechali všechno – výsledek se dostavil. Nesmíme se však nechat uspokojit, protože nás čeká dalších osmnáct zápasů.“