Votroci remizovali s Boleslaví

3. 4. 2022   |   FC Hradec Králové
Dle zápisu domácí Hradec v zápase proti Mladé Boleslavi dvakrát vedl, ale nakonec se musí smířit s jedním bodem za remízu. Do vedení poslal Hradec Adam Vlkanova už v 7. minutě. Po vyrovnání Douděry pak Hradec znovu vedl zásluhou gólu Filipa Kubaly. Tři body však nebyly Votrokům souzené – v 81. minutě stanovil David Šimek konečný výsledek 2:2.
27. kolo, neděle 3. 4. 2022, 16:00

FC Hradec Králové

FK Mladá Boleslav

2:2
1:1

Branky: 7. Vlkanova, 61. Kubala – 20. Douděra, 81. Šimek. Rozhodčí: Machálek – Vodrážka, Hrabovský. ŽK: 17. Čech, 66. Kodeš – 12. Douděra, 41. Hlavatý, 62. Šimek, 90+1. Sladký. 

FC Hradec Králové:

Vízek – Čech, Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, Rada (66. Soukeník), Novotný – Rybička (72. Vašulín), Kubala (89. Kučera), Vlkanova.

FK Mladá Boleslav:

Šeda – Sladký, Šimek, Suchý, Preisler (81. Pech) – Matějovský, Dancák – Douděra (81. Stránský), Hlavatý (64. Mužík), Ewerton (70. Skalák) – Ladra.Reportáž

Los 27. kola FORTUNA:LIGY proti sobě svedl dvojici týmů, co sdílejí stejný stadion. Mladá Boleslav se totiž střetla s Hradcem Králové na svém stadionu, avšak netradičně v roli hostů. Hradec měl Boleslavi co vracet, protože v podzimním zápase to byl právě středočeský tým, kdo bral po vítězství 3:2 všechny body.

Netrvalo dlouho, než diváci v Mladé Boleslavi viděli první gól. Jakub Rada vybojoval míč ve středu pole, předal na Petra Kodeše a ten si na pravé straně všiml volného rychlíka Jana Mejdra. Pravý obránce zasprintoval k rohovému praporku, od kterého vyslal míč přímo na hlavu Adama Vlkanova, který svou střelou překonal brankáře Středočechů – 1:0.

Vedení však Votrokům nevydrželo dlouho. Ve dvacáté se balon ve vápně Hradce odrazil k Davidu Douděrovi, který zkusil vypálit z úhlu. Ve snaze střelu zblokovat udal Filip Novotný Douděrově střele nečekaný směr a Patriku Vízkovi tak nezbývalo než střelu tlačit ven pouze pohledem. To se mu nepovedlo a Boleslav srovnala – 1:1.

Záhy na to se Kuba Rada prezentoval zajímavou střelou ze střední vzdálenosti. Svou ránu pravačkou točil do pravé šibenice, ale od desáté gólové radosti v sezoně ho dělilo asi dvacet centimetrů. Na druhé straně reagoval po vybídnutí Marka Matějovského Ewerton, ale jeho střela z hranice šestnáctky mířila přesně do Vízkových rukavic.

Zbytek poločasu se dohrával především ve středu pole. Žádný z týmů se nedostal do přímého ohrožení brány soupeře.

Úvod druhého poločasu byla nebezpečnějším týmem v modrých dresech hrající Mladá Boleslav. Krátce po změně stran se Ewerton snažil napodobit gólovou akci Jana Mejdra z prvního poločasu. Patrik Vízek však stačil do centru sáhnout konečky svých prstů a tím pádem akci přerušit. V další nebezpečné akci Hlavatý pálil z otočky mimo. Boleslav tlačila.

Jak to ve sportu často chodí, tak nevyužitá šance na jedné straně přinesla gól na straně druhé. Kodeš na pravé straně hřiště obral protihráče o míč a ve správný moment poslal svůj přesný pas na hrot, kde operoval Filip Kubala. Hradecký útočník se tváří v tvář Šedovi nemýlil a poslal Votroky znovu do vedení – 2:1!

Hradec branka nakopla a jeho hráči zaměstnávali obranu Boleslavi ve zbývající části druhého poločasu aktivněji než před druhým gólem. S přibývajícími minutami se Boleslavští snažili zvrátit nepříznivý průběh zápasu, což nechávalo otevřená zadní vrátka a Hradec chodil dopředu v rychlých brejcích.

Do žádné větší šance se však Votroci nepropracovali a udeřila Boleslav. David Šimek přebral míč z levé strany od Jiřího Skaláka a nekrytý vstřeli ránou po zemi vyrovnávací branku – 2:2. Útočné aktivity Boleslavi ale neustávaly. Samuel Dancák napřáhl zpoza vápna a Patrik Vízek měl co dělat, aby si poradil s jeho tvrdou střelou pod břevno.

Adam Vlkanova v jedné z posledních akcí zápasu pak nebyl daleko od možnosti zakončení do prázdné brány, ale Šeda dokázal na poslední chvíli napravit své zaváhání. Ofenzivně laděná bitva o Boleslav tak vítěze nepoznala.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Sparta je pod tlakem, což může být výhoda, tuší Petr Kodeš

Aktuální zprávy

Vstupenky na utkání se Spartou

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků