Votroci v neděli „hostí“ Boleslav

1. 4. 2022   |   FC Hradec Králové
Netradiční domácí zápas čeká v rámci 27. kola FORTUNA:LIGY Votroky. V azylu v Mladé Boleslavi hostí celek, od kterého mají Lokotrans Arenu vypůjčenou – FK Mladá Boleslav. Hraje se v neděli 3. dubna od 16:00.

Reprezentační přestávka nebyla pro Votroky tak úplně přestávkou – vyplnili ji semifinálovým utkáním MOL Cupu, v němž minulý pátek podlehli Slovácku těsně 0:1. „V zápase nebylo moc šancí, ale rozhodlo to, že zatímco my jsme tu svoji nedali, soupeř ji proměnil. Ve druhé půli už byla vidět jejich vyzrálost, drželi míč a my jsme se do ničeho nedostávali. Bereme to jako zkušenost a jedeme dál,“ ohlíží se za zklamáním, které by nemělo na hráčích nechat následky, asistent trenéra Stanislav Hejkal. „Po poháru jsme měli dva dny volna – kromě hráčů, kteří kvůli vytížení nastoupili za béčko. Odpočinuli jsme si a najeli na klasický tréninkový cyklus,“ popisuje, jak probíhala druhá polovina reprezentační pauzy.

V ní se Votroci pilně připravují na utkání s Mladou Boleslaví. Ta jim na podzim uštědřila v Lokotrans Areně první porážku. Na konci října byl Hradec hostujícím týmem, tentokrát bude plnit roli papírového pořadatele. „U Boleslavi je za pár kol patrná změna herního stylu, trenér Hoftych předělává Boleslav v tom duchu, jaký byl u něj vidět v Liberci. Bude to specifický zápas, protože oba týmy v něm budou mít domácí prostředí. Problém v tom nevidím,“ krčí Hejkal rameny nad tím, že stadion bude rozdělen v podstatě na dvě poloviny. „Musíme si dát pozor na chytrost Marka Matějovského. Má skryté přihrávky, na svůj věk i velký akční rádius. Je to jejich klíčový hráč. Mají i rychlá křídla, ti hráči jsou dobří jeden na jednoho. Jejich útočná fáze je celkově kvalitní,“ charakterizuje soupeře.

Votroci můžou jít do utkání v dobré psychické pohodě – v tabulce se drží na šestém místě, s čímž před sezonou málokdo počítal. Navíc se vyprazdňuje seznam hráčů, kteří z různých důvodů nejsou pro nominaci na zápas k dispozici. „V posledních třech zápasech jsme udělali velký krok k záchraně. Vrátili se Jurčenko a Kutík, uzdravuje se Novotný, uvidíme,“ pochvaluje si stav mužstva Hejkal.

Utkání v Mladé Boleslavi začíná v neděli 3. dubna v 16:00, informace o vstupenkách jsou ZDE.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Sparta je pod tlakem, což může být výhoda, tuší Petr Kodeš

Aktuální zprávy

Vstupenky na utkání se Spartou

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků