Votroci startují jaro v osmifinále MOL Cupu v Plzni

1. 3. 2021   |   FC Hradec Králové
Zimní příprava je minulostí, Votroky čeká první ostrý zápas jara. V osmifinále MOL Cupu se v Plzni postaví Viktorii, aktuálně šestému celku tabulky FORTUNA:LIGY. Utkání začíná v úterý 2. března ve 14.00 a vysílat ho bude TV Tipsport.

První utkání jara bude pro Votroky náležitě ostré – v osmifinále MOL Cupu je čeká Viktoria Plzeň, jedno z velkých jmen českého fotbalu. Zápas se hraje v Doosan Areně, protože se kluby dohodly na výměně pořadatelství. „Kluci si tak budou moct vizuálně sáhnout na ligu. A vzhledem k tomu, že na stadionu nemůžou být fanoušci, v tom nevidíme problém,“ říká asistent trenéra Ondřej Prášil.

Ten bude ve zvláštní roli. Hlavní kouč Zdenko Frťala byl pozitivně testován na COVID-19, a tak Prášil přebírá dočasně jeho kompetence. „Dozvěděl jsem se to dnes (v pondělí – pozn. red.), ale pokud jde o tréninkové věci i přípravu na zápas, budu v kontaktu se Zdenou, všechno budeme řešit spolu tak, jak jsme zvyklí,“ popisuje asistent. „Je škoda, že teď začínáme a Zdena to chytil. Chtěl bych mu i touhle cestou popřát brzké uzdravení,“ dodává.

S Plzní se Votroci letos už poměřili – hned v prvním utkání zimní přípravy s ní na hřišti v jejím areálu v Luční ulici prohráli 2:5. Hradecký asistent je přesvědčený, že tentokrát to bude jiné. „Byli jsme v jiné fázi přípravy, začínali jsme, teď už jsme v ligovém týdenním mikrocyklu. Věřím, že zápas odehrajeme tak, abychom z něj měli dobrý pocit. A kdo postoupí, to se ukáže,“ doufá v kouzlo pohárové soutěže.

Hradečtí se budou chtít předvést v dobrém světle i kvůli jednomu nanejvýš smutnému důvodu – zprávě, kterou dostali den před zápasem. „Opustil nás náš blízký kamarád a vlastně další člen realizačního týmu, pan Pospíšil. Chceme ten zápas hrát i pro něj, doufáme, že bude tam nahoře spokojený, že se bude smát a bude nám fandit, jako to dělal vždycky,“ říká za celou kabinu Prášil.

Utkání v Plzni začíná ve 14.00 a přímým přenosem ho můžete sledovat na TV Tipsport.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Zdenko Frťala: Závěr jako v Chrudimi dá člověku sílu

Reportáž

Fantastický obrat zajistil výhru v Chrudimi

Rozhovory

Krásné vítězství, hodnotí Ondřej Prášil