Pavel Dvořák: S takovým soupeřem musíš dát všechno

3. 3. 2021   |   FC Hradec Králové
Ve třetím pohárovém zápase v této sezoně dal čtvrtý gól. Na rozdíl od zásahů proti Náchodu a Příbrami však z trefy do plzeňské brány Pavel Dvořák čistou radost neměl – neznamenala totiž postup. „V prvním poločase jsme měli víc než dost šancí. Když hraješ s takovým soupeřem, musíš proměnit všechno co si vytvoříš,“ krčil rameny po rozlučce s MOL Cupem.

Jak hodnotíš utkání s Plzní? Jsi spíš zklamaný z porážky, nebo máš dobrý pocit z výkonu?

Spíš jsem zklamaný. Všichni cítíme, že jsme podali výkon na lepší výsledek. Měli jsme to, abychom to Plzni ztížili víc, abychom ji víc potrápili.

V první dvacetiminutovce jsme měli dvě velké šance, které jsme neproměnili. Tam se zápas zlomil?

Přesně tak. Když hraješ s takovým soupeřem, musíš proměnit všechno, co si vytvoříš. A my jsme si toho v prvním poločase vytvořili víc než dost. Kdybychom dali první gól, nebo pak vyrovnali na 1:1, třeba by znervózněli. Místo toho dali na 2:0 ze standardky, uklidnili se a zápas se vyvíjel podle jejich představ.

Ty jsi ve druhé půli snižoval na 1:3 z našeho pohledu, dal jsi gól i ve třetím pohárovém zápase v této sezoně. Bylo těžké trefit ten centr po standardní situaci?

Vůbec, Katy to kopl krásně. Mě nechali samotného na vzdálenější tyči, soustředil jsem se na to, abych trefil bránu.

Jak moc se tenhle zápas lišil od toho, který jsme v Plzni odehráli na začátku přípravy?

Byl stoprocentně jiný. Teď máme necelý týden do ligy, jsme v odlišném rozpoložení než na začátku přípravy po dvou třech trénincích. Myslím, že jsme hráli dobře, organizovaně. Napadali jsme, komplikovali jim rozehrávku. Jen škoda koncovky.

Jsi spokojený s tím, jak jsme zareagovali na nepovedenou generálku s Varnsdorfem?

Spokojený určitě nejsem. Pořád je to tak, že jsme prohráli a dostali tři góly. Naše nízká produktivita v útoku se nám může vymstít, protože teď přijdou jiné zápasy. V Líšni třeba ještě ne, ta je druhá, ale v ostatních budeme my v roli Plzně. Hlavně doma budeme favorité, budeme muset dobývat a tvořit a to je vždycky těžší.

Jak ovlivnila tvou přípravu na zápas zpráva o úmrtí Jiřího Pospíšila a to, že nemohl být s týmem trenér Zdenko Frťala?

Pospa, to je pro mě šok. Věděl jsem, že má COVID, ale nepřipouštěl jsem si, že by to mohlo takhle dopadnout. Když ho člověk viděl na tréninku, jak běhal pro míče, nebo při tom jednom zápase na podzim, jak upadl přes reklamní panel a hned vyskočil na nohy... Byl strašně vitální, zdravý chlap. Jak říkám, byl jsem úplně v šoku, jak rychle to může jít. A pokud jde o trenéra Frťalu, v tom podle mě nebyl problém. V dnešní době můžou být s asistentem téměř v neustálém kontaktu.