Votroci chtějí sbírat minuty

před 4 dny   |   FC Hradec Králové
Poslední zápas sezony čeká Votroky v neděli – v 5. kole Skupiny o titul se představí na hřišti Slovácka. Na tabulku nemůže mít výsledek žádný vliv, a tak Hradečtí využijí utkání hlavně ke sbírání zkušeností.

Oponu za sezonou zatáhnou Votroci na hřišti Slovácka v neděli od 17:00, v pondělí se pak ještě vyjdou uklonit na děkovačku na Velkém náměstí v Hradci. Poslední utkání sezony už se nijak neprojeví na pořadí v tabulce, Hradečtí do něj půjdou s výhledem do budoucnosti. „Je to další zápas, ve kterém můžeme získat zkušenosti. Slovácko je kvalitní, zkušený tým, velmi dobře poskládaný. Má formu – vyhrálo na Spartě, čeká je finále poháru. Tohle jsou utkání, která nás můžou posunout,“ očekává asistent trenéra Stanislav Hejkal. „Kluci budou sbírat ligové minuty. Mistrovské utkání, ve kterém z pohledu tabulky o nic nejde, se k tomuhle hodí.“

O tom, že sestava Votroků dozná změn, rozhodují i objektivní příčiny. „Filip Kubala nemůže hrát, hrát nebudou ani Honza Mejdr a Adam Vlkanova, Michal Leibl se zranil v zápase s Plzní...“ vypočítává asistent.

Ostatně, dá se předpokládat, že změny oproti stabilní jedenáctce provede i trenér Slovácka Martin Svědík. Soupeře čeká v nadcházejícím týdnu důležitější zápas – odložené finále MOL Cupu proti Spartě. „Logicky pro ně má zápas s námi menší prioritu, uvidíme, jakou jedenáctku proti nám Martin Svědík postaví,“ přemýšlí Hejkal.

Nedělním zápasem pro Votroky ještě sezona nekončí. V pondělí se s ní rozloučí na Velkém náměstí v Hradci na slavnostní akci, která začíná v 17:00. „Chceme poděkovat fanouškům za ty dálky, které za námi nacestovali i na domácí zápasy do Boleslavi. V domácím prostředí nás neviděli, což je škoda. Kdybychom hráli šesté místo tady, chodily by jich davy,“ je přesvědčený hradecký asistent trenéra.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Votroci v závěru sezóny podlehli Slovácku 0:3

Aktuální zprávy

Votroci se rozloučí s historickou sezonou