Ve druhém poločase jsme některé situace podcenili, konstatuje Daniel Hais

23. 3. 2024   |   Vojtěch Vrba
Na páteční derby rezerv byl povolán i útočník A-týmu Daniel Hais. Na svou přítomnost upozornil diváky dokonce dvakrát, a to již během první půle. Ani dvě trefy rodáka z Klatov ale Votrokům na bodový zisk nestačily, z atraktivního duelu totiž odešli s porážkou 2:4.

Dane, máš za sebou derby B-týmů. Jak bys zápas hodnotil?
Myslím si, že jsme do utkání vstoupili dobře, dali jsme dvě branky hned v úvodu zápasu a dalo by se říct, že jsme měli duel pod kontrolou. Ve druhé půli jsme ale podcenili některé situace, Pardubice srovnaly na 2:2 a potom už se to vezlo. Jedna chyba následovala druhou a rázem to bylo 2:4.

Vstřelil jsi oba dva góly Votroků. U prvního jsi předvedl krásnou individuální akci. Jak bys ji popsal?
Já jsem věděl, že stoper, na kterého jsem hrál, je pomalejší (usmívá se). Dostal jsem balón od Břézy (Filipa Březáka) po lajně, hodil jsem si to do středu, přesprintoval jsem soupeřova hráče a pak už jsem jenom zakončil na přední tyč.

Ve druhém případě jsi zužitkoval práci svého spoluhráče. Jak se tato situace odehrála?
Myslím, že zprava posílal balon Mahrez (Jan Mahr) a já jsem se naštěstí dostal k míči dřív, než soupeř. Pak už jsem jenom doklepával do odkryté brány, takže tam úplně nebyl čas něco vymýšlet. Byla to taková akce „ve správný čas na správném místě.“

Jaká je podle tebe hlavní příčina nevydařeného druhého poločasu?
Určitě na tom má svůj podíl Černoch (Pavel Černý), prodlužoval míče, což se soupeři vyplatilo ve druhé půli. Protihráči vždycky běželi za naši obranu, kde získávali balóny. Takhle jsme dostali i gól na 2:3. Já se přiznám, že konec jsem už úplně detailně nesledoval, ale co si vybavuju, tak nejvíc práce jde asi opravdu za Černochem.

A-tým má aktuálně volno, hrají se zápasy národního týmu. Užíváš si přestávku zvýšenou dávkou tréninků?
Nevím, jestli bych řekl, že si to úplně užívám (směje se). Ale samozřejmě se připravujeme na posledních pět zápasů základní části. Už příští týden nás čeká strašně důležité utkání s Karvinou, které potřebujeme zvládnout. Tréninku teď bylo opravdu hodně, takže jsem rád, že jsem měl možnost zahrát si větší porci minut.