V neděli 2.3.2023 jsme odehráli miniturnaj v Praze. Hrálo se 7+1, 2x 25 minut.

SESTAVA: Pospíšil, Motálek, Němeček, Felix, Minařík, Mrázek, Drbohlav, Tahal, Kareš, Čapek, Brož, Hiesl, Kučera, Zadrobílek, Tichý, Pirner

branky: 12' Motálek (Pospíšil), 45' Kučera (Drbohlav)

Tempo Praha - FCHK - 5:2
branky: 22' Motálek (Tichý), 56' Kareš

Komentář:

Po delší době jsme opět potkali týmy, na které nenarážíme tak často. První zápas s Boleslaví jsme se trápili hlavně v zakončení, na což pak navazují i další věci. S nadsázkou lze říci, že kdyby si soupeř nedal vlastní gól, mohli bychom hrát ještě dalších 25 minut a branku bychom nevstřelili. Celkově však oba týmy měli své šance, ale bohužel nám se ani ty 100% nedařilo proměňovat.

Druhý zápas, ve kterém nás čekal nedávný celkový vítěz Interligy, pražská Sparta, jsme zvládli dobře a do konce zápasu jsme se rvali o body. Zpětně trochu mrzí třetí inkasovaná branka, která padla po nešťastném odrazu z dalekonosné střely. Sparta měla v zápase sice větší držení míče a měla asi více brankových příležitostí, i my jsme však měli velmi dobré úseky hry a ukázali jsme, že jsme schopni dostávat se do šancí a prosadit se i proti takovému soupeři, čehož si ceníme!

Poslední třetí zápas jsme začali tlakem a měli jsme v krátkém sledu několik slibných příležitostí, které jsme bohužel nevyužili. Po našem tlaku nás soupeř z první vážnější situace potrestal a dostal se do vedení 1:0. Hra se pak vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. My jsme ve 22 minutě srovnali na 1:1, načež nám bohužel soupeř hned za minutu znovu odskočil a do poločasu šel s vedením 2:1. Druhý poločas neměla naše hra potřebnou kvalitu, chyběl nám pohyb a s přibývajícími minutami jsme kupili chyby v rozehrávce, po kterých soupeř přidal zaslouženě další branky.

Celkově náročný turnaj, na kterém jsme v podstatě bez větších přestávek odehráli 150 minut čistého času proti kvalitním soupeřům. Povedený výkon proti pražské Spartě nám trochu pokazil následný zápas s Tempem, který jsme měli zvládnout lépe. Turnaj nám ale určitě přinesl další těžké zápasy, které potřebujeme a ze kterých musíme získávat zkušenosti!! Ukázal nám spoustu pozitivních věcí a naopak i věcí, na kterých musíme pracovat! V příštím týdnu nás čeká velikonoční pauza, která nám pomůže znovu dobýt baterky před finálovou částí sezóny.