Poslední zápas sezóny! Votroci míří pod Ještěd

24. 5. 2023   |   Petr Šatalík
Ročník 2022/23 je u svého konce, vítězem FORTUNA:LIGY se letos stala pražská Sparta. Stále však zbývá odehrát několik posledních utkání. Votroci ke svému závěrečnému duelu nastoupí v pátek od 18:00 na Stadionu U Nisy. Ve finálové odvetě skupiny o umístění se podruhé střetnou s libereckým Slovanem.

Příznivci Votroků mohou pořídit vstupenky na zápas s Libercem na této stránce.


Úvodní nevydařený duel se svěřenci Luboše Kozla analyzuje Stanislav Hejkal. „Do prvního utkání jsme vstoupili špatně, nebyli jsme na tom dobře pohybově. Liberec byl všude dřív, byl silnější na míči, cítil jsem z něj i větší touhu po vítězství. My se naopak musíme zamyslet, takhle se hrát nedá, podobně se už prezentovat nechceme,“ zlobí se zkušený trenér.

Zároveň doufá, že poslední nezdar nezakryje úspěchy, kterých Votroci v letošním ročníku dosáhli. „Nechceme, aby porážka 0:4 vrhla negativní světlo na celou sezónu, protože ta byla celkově dobrá, dokonce vynikající. Skončili jsme na 8. místě v základní části, posbírali jsme 38 bodů a vyřadili Boleslav, kterou jsme porazili na jejím stadionu, aniž bychom dostali gól. Teď musíme zabránit tomu, aby poslední nepovedený výkon s Libercem vrhl stín na celý ročník, to si hráči nezaslouží,“ mračí se Stanislav Hejkal.

Na nepovedený duel chce zapomenout také Jakub Rada. „Jasně, víme, že to byl výbuch. Všechno jsme si už vyříkali. I kdyby to už celkově na vítězství nestačilo, tak musíme jet do Liberce s tím, že ten první zápas chceme odčinit a vyhrát,“ nabádá své mužstvo kapitán Votroků.

Stejně jako trenér Hejkal věří, že Votroci zakončí vynikající ročník důstojně. „Dojem z celé sezóny ten závěr vždycky ovlivní. Nechceme, aby tu byla cítit nějaká pachuť, protože jinak byl tenhle rok super. Můžeme být pyšní na to, jakou práci jsme tu odvedli. Nechceme si to teď na konci nechat zničit,“ přiznává Jakub Rada.

Úvodní duel ovládl Liberec

Před Votroky stojí nelehký úkol. V krátkém časovém rozmezí musí sebrat psychické i fyzické síly k tomu, aby Slovan tentokrát udrželi na uzdě. Na Stadionu U Nisy však naposledy vyhráli 15. května 1994. Na ligové vítězství pod Ještědem tak čekají téměř třicet let.

Severočeši celkově nejsou oblíbeným soupeřem hradeckých fotbalistů. Východočeši se Slovanem nedosáhli na body ani v jednom ze tří letošních soubojů. Dvakrát prohráli také s úhlavním rivalem Liberce – Jabloncem. Nyní mají poslední příležitost k tomu, aby tuto nelichotivou bilanci v aktuálním ročníku uťali.

V úvodním finálovém střetnutí nadstavbové fáze dominovali hráči z města pod Ještědem. Během prvního poločasu nasázeli Votrokům tři branky a ve druhé půli přidali čtvrtý zásah. Výchozí pozici do odvety tak mají více než dobrou. Hradečtí však touží Liberec porazit, aby tak odčinili nezdar z prvního klání, které se jim v mladoboleslavské Lokotrans Aréně absolutně nepovedlo.

Sestavy obou celků z posledních zápasů:

FC Slovan Liberec:
Bačkovský – Plechatý, Prebsl, Purzitidis – Ghali (72. Ndefe), Varfolomejev (87. Polyák), Červ, Frýdek (81. Lexa), Mikula – Olatunji (87. Rabušic), Tupta (72. Kozák).

FC Hradec Králové:
Vízek – Klíma (46. Trusa), Čech, Leibl (83. Koubek) – Gabriel, Kodeš, Kučera, Ryneš (26. Novotný) – Rada (46. Čihák) – Kubala, Vašulín.

Na zápas si už nyní můžete vsadit u generálního partnera klubu, společnosti Tipsport.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Předprodej lístků na utkání s Mladou Boleslaví zahájen

Sestřih ze zápasu

Sestřih utkání: FC Hradec Králové vs. FK Teplice

Aktuální zprávy

Chance Liga nabírá na obrátkách, Votroci zamíří do Plzně!