Na hřišti jsme nechali maximum, ujišťuje Ladislav Krejčí

18. 3. 2024   |   Adam Horáček
Zkušený křídelník se v neděli vrátil do míst, která velice dobře zná. Za Spartu odehrál více než sto padesát ligových zápasů, bojoval za ni také v pohárové Evropě. Nyní zde poprvé nastoupil v roli soupeře. Těsné porážce sice Ladislav Krejčí nezabránil, z trávníku však mohl odejít se vztyčenou hlavou.

Láďo, jak se ti hrálo při tvém návratu do míst, která dobře znáš?
Před zápasem jsem z toho měl takové rozporuplné pocity, nevěděl jsem, co od toho čekat. Poprvé v životě jsem tady hrál v roli hosta, takže jsem byl sám zvědavý na to, jaké to bude – ale hrálo se mi dobře. Skvělá atmosféra, plný stadion. Myslím si, že takhle by měl vypadat fotbal v Čechách, aby chodilo co nejvíc lidí. Je to pak skvělá zábava.

S čím jste šli do zápasu? Letenští za sebou měli duely s Liverpoolem a Plzní...
Byli jsme si dobře vědomi kvality soupeře, na druhou stranu jsme také věděli, že Sparta měla těžký náročný týden, nepovedly se jí výsledky. Já osobně jsem však výsledky s Liverpoolem nebral, protože to je extratřída. Měla však za sebou i tu Plzeň, takže jsem doufal, že to na Spartu vyvine tlak, ale dostali jsme branku a pak už to bylo složitý. Na hřišti jsme nicméně nechali maximum a můžeme jet domů s čistým svědomím a vztyčenou hlavou. I když samozřejmě prohrávat nechceme.

První branka tým nijak nesrazila a v prvním dějství jste si vytvářeli šance i dál. Vidíš v tom velkou sílu mužstva, které ani po inkasované brance nesložilo zbraně?
Jsem za to rád, že jsme se nijak nehroutili. Chtěli jsme hrát, furt jsme se nabízeli. Druhá půle pak podle mě byla ještě lepší. Je to důležitý, abychom se nesesypali a pořád poctivě pracovali na tom, co chceme hrát, jakou hru, a i když se třeba něco nepovede, tak abychom v tom pokračovali.

V průběhu druhého poločasu jste byli domácím důstojným soupeřem a měli své šance. Rozhodla kvalita v zakončení?
Efektivita je důležitá, zvlášť s takovým soupeřem. Sparta svoje šance proměnila, my bohužel ne. Dali jsme bohužel jenom jednu branku, a to až na konci. Ale určitě je to do budoucna dobré zjištění, že si i tady na Spartě dokážeme vytvářet šance. Musíme ještě zapracovat na tom, abychom je zejména v zápasech s lepšími týmy pravidelně proměňovali.

Celkově jste podali slibný výkon, prezentovali se velice aktivní hrou. Přijeli jste na Letnou s tímto úkolem?
Šli jsme do zápasu s určitým plánem, který jsme dodržovali a podle mě byl z našeho výkonu poměrně jasně vidět. První půli to nebylo jednoduché, Sparta měla tlak, a ještě dala gól. Myslím ale, že jsme se s tím poprali celkem dobře. Ve druhém poločase jsme pak byli ještě o něco aktivnější. Výsledek je však samozřejmě zklamáním.

Bojovali jste až do konce a v samotném závěru se vám povedlo vstřelit gól. Velká škoda, že to nepřišlo o chvilku dřív...
Bylo by to ještě zajímavý. Každý, kdo dostane na branku na 1:2 takhle na konci, tak znejistí a potom tam může spadnout cokoliv. Času už ale, bohužel, nebylo tolik, takže jsme tu příležitost nedostali. Jsem ale rád, že jsme alespoň ten jeden gól vstřelili. Je to taková odměna za práci, kterou jsme tady odvedli.