Na Spartě junioři prohráli

10. 4. 2018   |   FC Hradec Králové
​Mladí Votroci vstoupili do finálové části Juniorské ligy těsnou prohrou 1:2 na půdě pražské Sparty. Všechny góly padly v první půli. Dva góly vstřelil za domácí tým Ondřej Novotný, za FC hradec Králové vyrovnával na průběžných 1:1 Marek Krátký z pokutového kopu.

Za krásného jarního počasí se ovšem od začátku dařilo více Hradci Králové. Velké problémy měli Pražané s aktivitou Mikera, který několikrát pořádně pozlobil defenzivu soupeře. V první velké šanci pálil ve vápně z úhlu mimo, pak zase v dobré pozici trefil jen spoluhráče Jukla. Na druhé straně neuspěl Mustedanagič, který v podobné šanci jako před ním Miker trefil jen spoluhráče před sebou.

Pak už přišly i góly. Perfektní centr Tasiče skončil přesně na hlavě Ondřeje Novotného, který nadvakrát překonal brankáře Vízka. Odpověď přišla za pět minut. Mnohonásobné dožadování Votroků o odpískání penalty vyšlo ve 36. minutě, kdy byl ve vápně evidentně faulován Vukčevič. Marek Krátký si postavil míč na penaltový puntík a poslal Vorla na opačnou stranu. Třetí klíčový moment přišel v poslední akci první půle. Rychlý brejk vedl Mustedanagič, posunul míč doleva na Ondřeje Novotného a ten prostřelil gólmana Vízka.

Po změně stran se obrázek hry moc neměnil. Aktivnější byli opět hosté, ale ani jednu velkou šanci nevyužili. Hlavu si mohl drbat především Miker. Ten nejprve po centru Jukla zakončoval těsně vedle, pak nevyužil ani ideální nabídky od Súkenníka a ze středu pokutového území vypálil vysoko nad bránu.

Z posledního rohu Votroků navíc nastřelil tyč Eliáš a jen tak podtrhl střelecký zmar svého týmu. Sparta zvítězila 2:1 a připisuje do tabulky první tři body.

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 2:1 (2:1)

AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Penc, Tasič, Burda, Ristič (90+1. Hucek), Špaček (80. Tvaroh), Čajkovský (57. Traore), Mustedanagič, Matoušek, Novotný (89. Urban).
FC Hradec Králové: Vízek – Pajer, Vukčevič (63. Brokeš), Miker, Krátký, Súkenník, Kundrt, Střelec (56. Chocholatý), Martinec, Jukl, Eliáš.
Branky: 30. a 45. Novotný – 36. Krátký (pen.). Rozhodčí: Klíma – Petřík, Vlček. ŽK: Tasič, Čajkovský, Ristič – Vukčevič, Krátký. Diváci: 130.