Jan Kvída se vrací do Příbrami. Ovšem v černobílém dresu!

19. 4. 2018   |   FC Hradec Králové
​Jsou zápasy, které jsou pro hráče víc, než normálním duelem. Takový zřejmě v sobotu (17.00) čeká na Jana Kvídu, odchovance příbramské kopané. Votroci totiž míří v rámci 23. kola Fortuna národní ligy na stadion U Litavky.

O výjimečnosti utkání, ve vztahu k tvé osobě, nemusíme asi vůbec hovořit …
(Usmívá se) Určitě pro mě bude speciální. Já se na zápas hrozně těším. Nastoupím proti týmu, v kterém jsem hrál odmala. Ale určitě jim nebudu chtít nic darovat a budu je chtít porazit. Jsem hráč FC Hradec Králové a udělám všechno pro to, abychom zápas vyhráli.

V Hradci Králové ses zabydlel a dnes patříš do základní jedenáctky …
Do kabiny jsem zapadnul hned a cítím se tady velmi dobře. Kluci mě od začátku přivítali a přijali dobře. Dá se říct, že každým dnem je to tady lepší a lepší. V Hradci jsem maximálně spokojený a doufám, že i vedení (směje se).

Pojďme k příbramskému týmu. V jeho středu, … co jméno, to zkušený fotbalista s ligovou minulostí …
Zápas to pro nás nebude lehký. Oni navíc hrají doma a tam jsou silní. Mají zkušené hráče, ať již Tomáše Zápotočného, Rudu Skácela, Petra Grajciara (pozn. 7 gólů) a na ně jsou nabalení mladí hráči, kteří vstupují do dospělého fotbalu.Mají dvacetiletého střelce Matouška (pozn. 7 gólů) a Ayonga (pozn. 6 gólů). Řekl bych, že mladí se již otrkali a zkušenost od starších hráčů se na ně nabalila. Jsou k tomu ještě hrozně běhaví. Domácí zápasy Příbram zvládá, ale jsou schopní dostat laciné branky. Věřím, že i v našem utkání budou chybovat a my je porazíme.

Jak početný fanklub bude mít Honza Kvída na stadionu?
Bude tam celá moje rodina a všichni kamarádi, které mám v Příbrami. Ono někteří kamarádi budou i na hřišti (směje se). Bude to pro mne specifické utkání.

Děkuji za rozhovor.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Tisková zpráva

Víkendové výsledky Votroků

Mládež - reportáž

Juniorka porazila Slavii 3:1

Reportáž

Votroci si vezou z Prostějova bod za bezbrankovou remízu