K poslednímu utkání roku přijede Sparta

17. 12. 2021   |   FC Hradec Králové
S rokem 2021 se Votroci rozloučí v sobotu od 18:00 – v Lokotrans Areně v Mladé Boleslavi přivítají v rámci 19. kola FORTUNA:LIGY opět tým z popředí tabulky. Po Slovácku přijede tentokrát Sparta.

Minulý týden Votroci remizovali se čtvrtým týmem tabulky, v posledním utkání před Vánoci si budou chtít vyšlápnout na třetí. Bude to výjimečný zápas – Sparta je značka, klub s rekordním počtem titulů. Navíc se v poslední době dostala do formy, minulý víkend rozstřílela Bohemians 5:1. „Poslední zápasy vyhrává. Lehkou krizičku měla před třemi týdny, kdy prohrála s Rangers a na Slovácku. Teď už tři zápasy nezaváhala, postoupila do jarní části Evropské konferenční ligy…“ uznává asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Hattrick proti Klokanům zaznamenal Matěj Pulkrab, důrazný útočník, který v posledních třech ligových zápasech nasázel pět gólů. „Je to rozený střelec. Dával góly jako střídající hráč, teď hraje od začátku a Adam Hložek se stáhl na podhrot. Ten tam má velkou sílu, což jsme ostatně poznali i my při zápase na Letné,“ odkazuje Hejkal na utkání 5. kola, ve kterém Votroci po vyrovnaných šedesáti minutách v závěru inkasovali čtyřikrát a se Spartou padli.

Stejnou výši, tedy 0:4, měla poslední prohra Sparty v lize – v druhé půlce listopadu padli Letenští vysoko v Uherském Hradišti. Votroci by v tom utkání mohli hledat inspiraci, podle asistenta trenéra se však budou na favorita snažit vyzrát vlastním způsobem. „Slovácko má v ofenzivě velkou kvalitu, Spartě ten zápas extrémně nesedl. Hrála špatně v obraně. My máme jiný herní obrazec, budeme Spartě čelit jinak. Něco na ni chystáme, ale před zápasem bych se o tom nechtěl zmiňovat,“ tváří se tajemně Hejkal.

Právě se Slováckem Votroci v minulém domácím zápase sahali po třech bodech, soupeř v závěrečných minutách vyrovnal na 2:2. Na bodový zisk si Hradečtí myslí i proti Spartě, kterou naposledy porazili v únoru 2012 gólem Pavla Dvořáka z penalty. „Nechceme prohrát, chceme přezimovat v první šestce,“ vyhlašuje Hejkal. Kdyby se to povedlo, v deseti letošních „domácích“ utkáních v Mladé Boleslavi by Votroci udrželi neporazitelnost. „V Boleslavi je velmi kvalitní stav hrací plochy, tribuny jsou hned u hřiště, což je pro hradeckého fotbalistu něco nového,“ usmívá se asistent, když přemýšlí nad důvody této série.

Utkání se Spartou začíná v sobotu v 18:00 a omezený počet vstupenek bude ještě v prodeji v pokladnách před zápasem.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Osmifinále MOL Cupu v Budějovicích se odehraje na začátku února

Aktuální zprávy

Votroci navštívili dětskou kliniku hradecké fakultní nemocnice

Aktuální zprávy

Tipovací soutěž Votroků se školáky otevírá 2. kolo