Filip Kubala: Škoda že nemůže být vyprodáno

16. 12. 2021   |   FC Hradec Králové
V utkání se Spartou nastoupil v roce 2015 poprvé v nejvyšší soutěži, v hradeckém dresu to byl jeho první ligový zápas v základní sestavě. Nejen proto považuje Filip Kubala utkání s letenským klubem za mimořádné. „Sparta, Slavia, Plzeň jsou v Česku pojmy, největší kluby. Zápas s nimi je vždycky výjimečný, je to svátek,“ říká.

Na Letné v pátém kole jsi dokonce měl i blízko ke gólu…

Byla velká škoda, že se mi tu šanci nepodařilo proměnit. Snad se nám to tentokrát podaří napravit a budeme úspěšní.

V Hradci jsi na hostování ze Slovácka, které Spartu porazilo 4:0. Viděl jsi ten zápas?

Viděl jsem ho v televizi, byl to hodně zajímavý zápas. Myslím si ale, že Sparta se od té doby zvedla, teď doma porazila Bohemians 5:1. Doma je vůbec hodně silná. Uvidíme, jak silná bude v sobotu v Boleslavi.

V posledních utkáních se Spartě rozstřílel Matěj Pulkrab. Je to její nejsilnější zbraň?

Naskakoval jako žolík a vždycky si pomohl gólem. Dostal se do základu, viděl jsem celý zápas s Bohemkou a ten mu vyšel parádně. Je to střelec, silový útočník, jakých je v Česku málo. Ale za největší zbraň bych ho neoznačil, celá Sparta podává dobré týmové výkony. Hrozbou je celkově Pulkrabova spolupráce s Hložkem i jejich ostré kraje.

Jak ses posunul ty osobně od zápasu na Spartě, kde jsi nastoupil od začátku?

Byl to teprve začátek sezony, myslím, že jsem se posunul s celým týmem. V lize jsme se rozkoukali, nabrali jsme nějaké zkušenosti. Nějaký čas mi zabralo, než jsem se sžil se spoluhráči, teď už je to lepší.

Jsi o to natěšenější, že jsi nenastoupil minule v zápase se Slováckem, ze kterého v Hradci hostuješ?

Od listopadu jsem to měl těžší, něco jsem vynechal i kvůli covidu. Kdyby bylo na mně, klidně bych nastoupil i se Slováckem, chtěl bych se ukázat. Doufám, že proti Spartě dostanu příležitost.

Čím si vysvětluješ to, že jsme v Boleslavi v roli domácích na podzim dosud neprohráli?

Sedlo nám to tam. Byli jsme v očekávání, jaké to tam v azylu bude, ale líbí se nám tam. Vytvořili jsme si tam pevnost, prohráli jsme tam jen jako hosté s Boleslaví. Škoda že nebude moct být vyprodáno proti Spartě – na jejím zápase na Slovácku bylo vidět, jak jsou lidi důležití. V Uherském Hradišti bylo vyprodáno snad po sedmi letech, a kdyby nebylo, Slovácko by asi nezvítězilo. Když jsme hráli s Karvinou a kvůli omezením přišlo málo lidí, bylo vidět, jak se postupně tempo zápasu snižovalo, nebylo to ono. Je to škoda, ale nic s tím neuděláme.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Osmifinále MOL Cupu v Budějovicích se odehraje na začátku února

Aktuální zprávy

Votroci navštívili dětskou kliniku hradecké fakultní nemocnice

Aktuální zprávy

Tipovací soutěž Votroků se školáky otevírá 2. kolo