Jiří Bederka: V posledním utkání se chceme rozloučit vítězně!

23. 11. 2017   |   Redakce
Sobotní (14.00) zápas proti Znojmu je poslední v kalendářním roce 2017 a zároveň prvním v jarních odvetách sezóny 2017/2018. Votroci do „jarních“ odvet vstupují s jedenadvaceti body a sedmým místem v tabulce. „Podzim nám nevyšel tak, jak jsme si představovali. Mysleli jsme, že bodů budeme mít víc a v tabulce budeme výše. Bohužel, stalo se a nám nezbývá nic jiného, než sklopit hlavy a makat. Musíme se porvat o lepší zítřky,“ říká Jiří Bederka před utkáním.

Čeká nás poslední mistrovský souboj v roce 2017. Jaká je příprava?Jako na každý jiný duel. Zápas chceme zvládnout. Navíc, když hrajeme doma, chceme se se sezónou rozloučit třemi body.

Bilance domácích zápasů je prozatím: čtyři výhry, jedna remíza a dvě prohry. Co udělat pro její vylepšení?Co udělat? Musíme hrát od první minuty to, co chceme my a ne soupeř. Musíme na něj vletět a nenechat ho hrát jeho hru. Snažit se co nejdříve dát gól. To pak budou muset otevřít obranu. Nám se do plné obrany hraje těžko.

Takže jaký bude recept?Dát rychlý gól a pokusit se poté z brejků skórovat.

V létě jsme ve Znojmě vyhráli poměrem 3:1. Může to být povzbuzení do sobotního duelu a dá se z vítězného utkání něco vzít?
(Zamyslí se) Úplně nevím, zda se k zápasu budeme ještě vracet. Ale je fakt, že by bylo dobrý navázat na tento výsledek. A když si zavzpomínám, tak výkon měl také dobré parametry, takže asi ano.

Ve Znojmě jsi odehrál celou porci minut. Jak se ti tam hrálo?Na zápas vzpomínám v dobrém. Navíc bylo hezké počasí, hrálo se pod světly, takže vzpomínka dobrá. Ale i tam jsme dostali první gól a o poločase jsme prohrávali 1:0. Naštěstí jsme zápas otočili a vyhráli 3:1.

Soupeře můžete mít díky tomuto zápasu přečteného. Na koho si tedy budeme muset dát největší pozor?Soupeře znáte víceméně všechny. A na koho si dát v dresu Znojma pozor? Řekl bych, že se tady bude chtít ukázat Javor (Jan Javůrek), který nám nota bene dal na podzim gól. Oni jsou celkově do ofenzivy nepříjemní, fotbal hrají dobře odzadu, nebojí se a jsou celkově nepříjemný běhavý tým.

Sobotní duel je však pro tebe v ohrožení …Celý týden netrénuji, protože mě trápí nakopnutá achilovka. Teprve dnes půjdu trénovat, takže uvidím, zda to do zápasu půjde. Kdybych měl nakopnutý nárt, tak to člověk překousne, ale achilovku při každém pohybu fakt dost cítím. Uvidíme.

Co si do sobotního zápasu přát?Hrát dobrý fotbal, zvládnout ho za tři body a podpořit hru dobrým výkonem a pěknými akcemi. Určitě bychom byli rádi, kdyby přišli nějací fanoušci.