Je to pro mě velký posun v kariéře, říká po premiéře mladík Trávníček

27. 11. 2017   |   Redakce
Velkou premiéru ve Fortuna národní lize zažil v dresu Votroků mladík Michal Trávníček. Sobotní souboj se Znojmem byl jeho vůbec prvním mistrovským utkáním za náš A-tým. Michal na levé straně obrany podal dobrý výkon, radost mu, a nejen jemu, vzala vyrovnávací branka hostí krátce před koncem utkání.

Michale, gratulace k premiéře. Kdy ses dozvěděl o tom, že bys dnes mohl vyběhnout na trávník jako člen základní jedenáctky?

Nominace k utkání byla na pátečním předzápasovém tréninku, ale již v týdnu se začalo řešit, že bych mohl nastoupit. Ale definitivní rozhodnutí trenéra přišlo den před zápasem.

Jak jsi na to reagoval? Těšil ses?

Měl jsem ohromnou radost, je to pro mne velký posun v kariéře a také velká čest, nastoupit za A-tým klubu, kde jsem fotbalově vyrůstal. Takže jsem se těšil moc.

Co nervozita, spal jsi na sobotu dobře?

Jo, úplně v pohodě. Já v tomto směru nějakou velkou nervozitou netrpím.

Pojďme k zápasu. Stejně jako před týdnem v Opavě jsme ztratili vedení v samém závěru.

Přesně tak. Šli jsme na hřiště s odhodláním zápas získat pro sebe za tři body, říkali jsme si, že to prostě už musíme urvat. Bohužel se nám to nepovedlo. Přišel vyrovnávací gól, v 86. minutě, a už jsme nedokázali reagovat a strhnout vedení zase na naši stranu.

Co se při vyrovnání stalo?

Dobrá akce soupeře po jejich levé straně, rychlý brejk, pak příhra do našeho vápna. Fanda Čech to odvracel, jenže na vápně stál borec sám. I když to netrefil nijak perfektně, míč se od Jirky Janouška odrazil do protipohybu Jirky Lindra a zapadl do branky.

Pocítil jsi ty sám v zápase nějaký rozdíl oproti Juniorské lize?

Samozřejmě, tady to bylo vše mnohem rychlejší, na všechno je méně času.

Nastoupil jsi na levém straně obranné čtveřice, o pauze nuceně střídal zraněný Martin Nosek. Bylo složité hrát v nesehrané obrané čtveřici?

Nemyslím si, že by to byl nějaký problém. Já s týmem již od léta trénuji a jsem na kluky zvyklý. V tomto směru bylo pro mne všechno v pohodě.

Vás teď čeká ještě několik tréninků, ale pak deset dní volna. Kde je strávíš? Poletíš někam k moři, nebo lázně?

Kdepak, zůstávám doma (usmívá se). Pár dní si odpočinu s rodinou a pak už přijdou individuální tréninkové plány, které nám připravil pan Šťovíček.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendový program Votroků

Preview

Proti Žižkovu spoléhají Votroci na fanoušky

Historie

HISTORIE: Pohárová výhra nad Žižkovem za Protektorátu

×
Dnes v 16:30 | A tým
FK Viktoria Žižkov
FC Hradec Králové