Důležitá výhra na Žižkově!

15. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
V rámci 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se fotbalisté Hradce Králové představili na Žižkově. V prvním poločase se dokázal prosadit Robert Jukl a také mladík Dominik Soukeník, který potrestal zaváhání domácí obrany. V nervózní druhé půli dokázal Žižkov snížit zásluhou Čapka. Obětavý výkon Hradce Králové vyrovnání nedopustil a tři body si tak připisují svěřenci kouče Zdenka Frťaly.
8. kolo, neděle 15. 9. 2019, 10:15

FK Viktoria Žižkov

1:2
0:2

Branky: 60. Čapek – 37. Jukl, 39. Soukeník. Rozhodčí: Denev – Nádvorník, Klupák. ŽK: 4. Švenger – 75. Ottmar. Počet diváků: 1831.

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Batioja, Súkenník – Urbanec (56. Čapek), Gil (56. Bazal), Martan – Diviš.
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Soukeník, Zbrožek, Jukl – Ch. Frýdek (85. Leibl), Prekop (65. Firbacher), Vlkanova (80. Šípek).

Votroci začali na stadionu pod žižkovským vysílačem velmi slibnou šancí. Již ve 2. minutě prošel vápnem Otto Urma a jeho střela jen těsně minula domácí svatyni. Brankář Švenger musel zasáhnout i proti pokusu Frýdka, jenž to zkusil z větší vzdálenosti. I Žižkov vyslal na Radima Ottmara několik střel, ale Pražanům chyběla větší přesnost.

Domácí fotbalisté drželi míč častěji na svých kopačkách, hosté trpělivě čekali na svou šanci. A trpělivost se vyplatila. Ve 37. minutě otevřel skóre nedělního duelu Robert Jukl, jeho nenápadná střela zpoza vápna rozvlnila žižkovskou síť, 0:1. To nebylo však vše. Jen o tři minuty později chyboval při rozehrávce obránce Opluštil, když jeho zpětnou příhru vystihl mladík Soukeník. Nabídnutý samostatný nájezd Dominik chladnokrevně zakončil a poslal Hradec do dvoubrankového vedení, 0:2.

Hradečtí mohli přidat další branku v 57. minutě, ale Vlkanova nevyužil nabídky od Prekopa. Žižkov se dočkal snížení od tři minuty později. Na malém vápně se dostal k zakončení střídající David Čapek a kulatý nesmysl uklidil do hradecké brány, 1:2.

Viktoria se bleskově snažila o vyrovnání a vytvářela si tlak. Nebezpečně pálil například Urbanec, ale skvělý obranný zákrok předvedl Zbrožek. Proti několika přímým kopům pak spolehlivě zasáhl brankář Radim Ottmar. V 81. minutě mohli Votroci definitivně rozhodnout. Christian Frýdek skvěle našel Jakuba Šípka, který z bezprostřední blízkosti nedokázal poslat míč do prázdné brány.

Závěr se odehrál v hektickém tempu. Žižkov zahrával několik nebezpečných standardních situací, Votroci se srdnatě bránili. K radosti více než padesátky královéhradeckých fanoušků se podařilo těžké utkání dotáhnout do vítězného konce.