Ze Satalic po špatném začátku s prohrou

14. 3. 2022   |   wu13
V prvním letošním ligovém zápase čekal na mladší žákyně náročný soupeř z pražské Sparty.
13. kolo, sobota 12. 3. 2022, 13:00

AC Sparta Praha

4:2
4:2

Branky: Kratochvílová, Volhejnová

Jiří Hruška, trenér FC HK: V nástupu Sparta využila větru v zádech ke střelám z poza vápna ke vstřelení čtyř branek, kdy co rána tak góĺ. V této kategorii jev nevídaný. Bylo to však zapříčiněné i špatným dostupováním hráček před vápnem, kdy jsme jim tuto střelbu umožnili. Naše akce končily na velkém vápně. Takový začátek, že po 20 min budeme prohrávat o čtyři branky, asi nikdo nečekal. Pomohla nám první vstřelená branka Volhejnovou, a když vzápětí přidala Kratochvílová druhý gól, byli jsme zpět ve hře. Sparta znejistila a my měli snahu s tím něco ještě udělat. Rozhodl nástup s větrem do druhého poločasu. Hned z kabin jsme po vyšachování obrany nastřelili pouze břevno. Sparta pak pozorně a hlavně důrazně bránila a naše holky některé akce zbytečně přehrávaly místo střelby, tak jak to v první půli předvedla Sparta. Až do konce byl k vidění oboustranně urputný boj o každý míč, ale už se skóre neměnilo. Viděli jsme špičkový fotbal se vším, co k tomu patří. Rozhodl nástup Sparty a jestli Sparta byla v něčem lepší, tak v osobních soubojích, to nám dělalo potíže a to takovéto vypjaté zápasy někdy rozhoduje. V závěru už to byla taková křeč. Musíme naše holky pochválit, že to za stavu 4-0 nezabalily, což není jednoduché pro nikoho, a praly se až do konce. Soupeř byl lepší oproti podzimu. Povedly se jim posily, kdy týden před zápasem zaregistrované hráčky pro nás neznámé, se podílely na třech brankách. Musíme to hodit za hlavu a jít dál za svým snem. Ukázali jsme sílu i kvalitu. Porážky /naše teprve druhá / ke sportu patří a musíme se poučit z chyb, které se ve fotbale stávají, aby se to příště neopakovalo. Musíme poděkovat fanouškům za obrovskou podporu až do konce. Ještě teď nám bubny zní v uších. Teď nás doma čeká v sobotu od 16.00 Dukla na Slavii.