Závěr podzimu nevyšel. Fotbalistky prohrály s FC Praha

29. 10. 2023   |   jt | Foto: Vanda Šebková
Fotbalistky FC Hradec Králové zakončily podzim ve druhé lize prohrou s FC Praha 1:3, když nevyužily své šance. Zápas 10. kola hostující hráčky rozhodly po přestávce. Jedinou branku domácího týmu vstřelila Florine Dosimont. Východočešky přezimují na pátém místě. Na podzim je čekají ještě boje v poháru.
10. kolo, neděle 29. 10. 2023, 10:30

FC Praha

1:3
1:1

Branky: 14. Dosimont - 4. a 83. Červeňáková, 49. Vargová. Rozhodčí: Fraňková - Kánská, Košková. Bez karet. Diváci: 50.

Voříšková – Pražáková (67. Kotoučková), Vejrová, T. Novotná, Sedláčková – Zemanová, Svobodová (83. Hauferová), P. Novotná, Dosimont (67. Hrušková) – Portychová – Chocholoušová.

FC Praha:

Němcová – Tulachová, Beránková, Jarchovská, Šebrlová (70. Mehič) – Dvorská, Zemjánková, Fedorková – Vargová (88. Kobesová), Hrtánková, Červeňáková.

Do posledního druholigového utkání v podzimní části vstupovaly fotbalistky Hradce Králové s cílem zvítězit a soupeři vrátit porážku (0:2) z úvodu sezony, ale jejich plány už po čtyřech minutách narušila Jana Červeňáková, která potrestala chybu v rozehrávce domácí obrany.

Východočešky po necelé čtvrthodině vrátila do hry Florine Dosimont, francouzská hráčka v hradeckých službách zakončila akci Terezy Portychové. V prvním poločase se na hradecké straně prodrala do šance Veronika Svobodová, ale její zakončení zblokovala hostující obrana. Slibně vypadal také průnik Evy Chocholoušové. V dresu Pražanek kromě Červeňákové hrozila také Jessica Vargová, ale nerozhodný stav vydržel až do přestávky.

Hned po změně stran z pohledu domácích platilo nepsané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Z dobré pozice nepřidala svůj druhý gól Dosimont a Pražanky následně udeřily, když po levé straně unikla Vargová a křižnou ránou prostřelila brankářku Amelii Voříškovou.

Po hodině hry přišly nevyužité příležitosti na obou stranách. Nejprve brankářku Natálii Němcovou nepřekonaly Chocholoušová po akci Pavly Novotné a opět Dosimont, neujala se ani střela Portychové. Na druhé straně se blýskla gólmanka Voříšková, která ve vyložené šanci vychytala Vargovou.

A když v závěrečné čtvrthodině Chocholoušová trefila tyč a Kotoučková mířila nad branku, přišel trest v podobě třetí branky pražského týmu, jemuž vítěznou stvrzenku zařídila Červeňáková.

Fotbalistky Hradce Králové přezimují v tabulce na pátém místě. V podzimní části je čeká v neděli 5. listopadu ještě pohárový duel v Mělníku (10.30). V případě výhry se utkají s Pardubicemi.

Výsledky - 10. kolo: Teplice - Olomouc 2:2, Sparta Praha B - Dukla Praha 4:1, Líšeň - Prague Raptors 1:0.

Václav Hladký, trenér: „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo. Myslím si, že jsme první půlku odehráli celkem dobře. Poměrně se nám dařilo, měli jsme zajímavé pasáže hry. Bohužel jsme nedokázali dát víc než jednu branku. Ve druhé půlce jsme také nehráli vůbec špatně, a kdyby se hrálo na šance a ne na góly, tak jsme museli vyhrát. Co se týká soupeře, tak byl efektivnější a my jsme své příležitosti nedokázali proměnit. Podzim jsme zakončili na pátém místě se ziskem 12 bodů, s čímž nejsme úplně spokojeni. Mysleli jsme si, že bodů budeme mít o něco víc. Měli jsme větší cíle, větší ambice. Na druhou stranu to pro nás nebylo jednoduché. V průběhu podzimu jsme měli spoustu zraněných hráček, nastaly nějaké změny v týmu, obdrželi jsme i nějaké červené karty. Bohužel se nám to sešlo tak, že těch bodů víc nemáme a budeme se vše snažit dohnat na jaře. Přes zimu musíme kvalitně potrénovat a udělat i nějaké menší změny, abychom byli na jaře silnější. Nyní nás ještě čeká pohár. Nejprve jedeme do Mělníka, a pokud vyhrajeme, tak doma vyzveme Pardubice, což by pro nás byl zajímavý zápas. Byla by to pro nás taková náplast za nevydařený podzim.

Florine Dosimont, autorka branky: „Myslím si, že to byl dobrý zápas, první poločas byl velmi zajímavý. Výkon byl dobrý jak z naší strany, tak i ze strany FC Praha. Když jsem vstřelila vyrovnávací gól, tak jsem věřila, že vyhrajeme. Vypadalo to pro nás nadějně. Měly jsme spoustu šancí, ale neproměnily jsme je. Ve druhém poločase se střelecky prosadil jen soupeř. A páté místo po podzimu? Nebyla jsem zde na každé utkání, takže to nemůžu úplně objektivně posoudit, ale myslím si, že každým zápasem byl náš výkon lepší. V jarní část sezony budeme silnější, nebo aspoň v to doufám."