Zasloužená výhra. Hradecké fotbalistky přehrály Líšeň

2. 4. 2023   |   jt
Zasloužené vítězství vybojovaly ve 12. kole druhé ligy fotbalistky FC Hradec Králové, které na domácím trávníku porazily Líšeň 2:0. Východočešky duel rozhodly již v úvodní půlhodině, v níž dva góly vstřelily Tereza Ličmanová a Markéta Ringelová.
12. kolo, sobota 1. 4. 2023, 13:30

SK Líšeň

2:0
2:0

Branky: 3. Ličmanová, 30. Ringelová. Rozhodčí: Machová - Kánská, Marušinová. Bez karet. Diváci: 50.

Voříšková - T. Novotná, Portychová, Vejrová, Duchatschová (46. Kotoučková) - Hrbková (61. Dostálová), P. Novotná (61. Chocholoušová), Svobodová, Ličmanová (70. Sedláčková) - Ringelová, Zemanová (61. Kovaříková).

SK Líšeň:

Suškevičová – Otrubová (59. Fryčová), Řezáčová (59. Haluzová), Špičková, Šanderová, Soukupová, Dohnálková, Jůzlová (74. Nováková), Chodilová (74. Kaiser), Skálová, Komárková

Fotbalistky Hradce Králové hodlaly v duelu 12. kola proti Líšni, čtvrtému celku druhé ligy, potvrdit vítězství z úvodního jarního kola na hřišti Sparty Praha B (2:1). A svůj úkol začaly plnit záhy. Už po třech minutách Karolína Hrbková vyslala na pravé straně do úniku Markétu Ringelovou, která po kličce hostující Otrubové našla přesným centrem Terezu Ličmanovou, pro niž už nebyl problém poslat míč do sítě. A nápor Východočešek pokračoval, soupeřky prakticky do žádných šancí nepouštěly.

Naopak jedna z nejlepších hráček na hřišti Ringelová po půlhodině hry přidala druhý gól, když po skvostné přihrávce od Hrbkové za obranu obešla i brankářku Alžbětu Suškevičovou. V prvním poločase se ještě do šancí dostaly autorka úvodní branky Ličmanová, jež trefila břevno, brankářka Líšně vychytala i Hrbkovou a po úniku Ringelové a její přihrávce před branku chyběl Elišce Zemanové k zakončení pouze krok.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Hradecké fotbalistky měly míč ve svém držení. Hostující hráčky se dostaly do jediné šance, ale tu zastavila včasným návratem Aneta Vejrová. Naopak další branky mohl přidat domácí tým po rychlých průnicích Ringelové do hostující obrany, kdy se vytáhla i gólmanka Suškevičová. A nakonec hlavička střídající Evy Chocholoušové, která dvěma trefami v závěru rozhodla předchozí duel na Spartě, směřovala po rohovém kopu těsně mimo tři tyče.

Fotbalistky Hradce Králové se po zaslouženém vítězství drží na druhém místě tabulky o bod za Pardubicemi a právě na hřišti východočeského rivala sehrají v neděli 16. dubna (16.30) třaskavý duel předposledního kola základní části. O následujícím víkendu má soutěž přestávku.

Jiří Ducháček, asistent trenéra: „Zápas proti Líšni jsme herně i výsledkově zvládli. Výborně se nám podařil vstup do utkání a již ve třetí minutě jsme šli do vedení po krásné akci na pravé straně, kterou gólově zakončila Terka Ličmanová. I nadále jsme pokračovali v aktivním fotbale a nepouštěli soupeře do hry. To vedlo k druhé brance, kterou vsítila Markéta Ringelová po krásné přihrávce od Káji Hrbkové. Dlouhé nákopy výborně uhrála naše obrana, a tak se Líšeň nedostala k ohrožení naší branky. Do poločasové přestávky jsme šli s vedením 2:0. S vědomím rizika v podobě známé Csaplárovy pasti jsme chtěli i ve druhém poločase aktivně napadat a nepouštět soupeře do hry. To se nám dařilo a vyjma jedné akce byla naše obrana jistá. Bohužel se nám nepodařilo proměnit žádnou z našich mnoha šancí a zápas tak bez dalších branek dospěl ke svému konci.

Tereza Novotná, obránkyně, v utkání podala výborný výkon: „Povedl se nám vstup do utkání, neboť jsme se z prvního gólu radovaly již ve třetí minutě. První poločas byl z mého pohledu vydařený a zaslouženě jsme šly do kabin s dvoubrankovým náskokem. Druhá půle byla z naší strany méně kombinační, což způsobil především náročný terén. I přesto jsme ale udrželi čisté konto a utkání vyhrály. Věřím, že nás tento zápas povzbudí do dalších bojů, které nás čekají a jeho výsledek se tomu dnešnímu bude minimálně rovnat.“

Markéta Ringelová, autorka branky: „Do zápasu jsme vstoupily velmi aktivně a podařilo se nám vstřelit rychlý gól, díky kterému jsme převzaly otěže zápasu výhradně do svých rukou a soupeře do ničeho nepustily. Druhý poločas byl poznamenán velmi těžkým terénem a špatným počasím, ale i přesto jsme si vypracovaly řadu šancí. Bohužel se nám nepodařilo přidat třetí gól, který by soupeře definitivně usadil. Chyběla nám kvalitnější předfinální a finální fáze. Jinak musím spoluhráčky opět pochválit za maximální bojovnost a ochotu makat do poslední minuty.“