Zápy byly nad síly béčka Votroků

15. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
V dalším kole ČFL se béčko Votroků představilo na trávníku vedoucího celku tabulky SK Zápy. Domácí byli v jinak vyrovnaném utkání na malém hřišti důraznější a bojovnější a tím si vysloužili výhru 1:0.
neděle 15. 9. 2019, 16:30

SK Zápy

1:0
1:0

Branka: 21. Jelínek. Rozhodčí: Krejsa – Vyhnanovský, Lafek. ŽK: 54. Hašek, 67. Jelínek, 81. Skuhravý, 83. Matějka – 40. Sokol, 83. Kadlec.

SK Zápy: Soukup – Hašek, Duben, Pávek, Hakl – Hron (76. Skuhravý), Eliáš (88. Matoušek), Jelínek, Janko (68. Nzembi), Putz (17. Koutenský) – Matějka (84. Kubů).
FC Hradec Králové: Mach – Čech (62. Langr), Locker, Plašil, Kadlec (76. Štěrba) – Sokol (85. Nemšovský), Vobejda, Mahr, Bičiště – Samko – Rajnoch.

První poločas mnoho šancí nepřinesl ani na jedné straně. Oba celky bránily vlastní pokutová území a gólmani nemuseli předvádět efektní zákroky, spíše sbírali množství centrovaných míčů. O výsledku utkání rozhodla 21. minuta, kdy domácí celek zahrával rohový kop, na zadní tyči dostal prostor k zakončení kapitán Středočechů Martin Jelínek a v pádu hlavou dostal míč do sítě za bezmocného Ondřeje Macha – 1:0.

Do druhého poločasu hradecký tým nastoupil s evidentní snahou minimálně vyrovnat, ale defenziva soupeře pracovala bezchybně a dlouho nedovolovala útoku hostů ohrozit svou branku. Ohrozit Machovu bránu ovšem zároveň nedokázaly ani Zápy. Mladíci z Hradce s postupujícím časem přece jen získávali lehkou převahu, protože domácím borcům začaly po 70. minutě docházet fyzické síly. Jenže střely Marka Plašila a Jana Mahra proletěly jen mimo bránu. V bojovném utkání s minimem gólových šancí tak nakonec stačil domácím k zisku všech bodů jediný gól.