Z Brna bez bodu

16. 4. 2019   |   zen
Škoda nevyužitých gólových příležitostí
13. kolo, sobota 13. 4. 2019, 11:00

Lokomotiva Brno Horní Heršpice

FC Hradec Králové

5:1
1:1

Góly: BHH: Dianišková Desana 16', 61', 64, 76', Andujar Tessa 90'

          FCHK: Nela Sováková 13'

Lokomotiva Brno Horní Heršpice: Horáčková - Kukučová, Andujar, Oshima, Clápková, Pušková T., Botková (46'Mazúchová), Žamberyová (84' Lokajová), Dianišková, Krištofová T.(89' Křištofová Š.), Ondřejková (89' Velebová)
FC Hradec Králové: Denisa Kadečková Miklová (70' Chládková),Svobodová, Chocholoušová (85' Škorpíková),Kovaříková, Valentová (46'Syrová),Sováková N., Plzáková, Mikysková (78'Kijonková),Hýlová, Bulavová


Reportáž

<p>Na utkání s Brnem jsme si věřili,kdy z posledních dvou střetnutí jsme vyšli vítězně.Bohužel ze hřiště soupeře jsme přijeli s prázdnou a domácí berou zaslouženě 3 body.
Po vyrovnaném úvodu utkání, kde bylo k vidění mnoho osobních soubojů, řada nepřesností v rozehře na obou stranách a snaha domácích o vysoký presink a nebezpečné brejky jsme se dostali ke dvěma rohům, kdy při prvním nastřeluje Svobodová tyč, ale ze druhého se již prosazujeme po dobře zahrané standardce Bulavovou uklízí hlavou míč přesně k tyči Sováková 0:1. Tento stav však dlouho nesetrvává a domácí srovnali skóre po akci ve středu pole a krásné střele ze 30 metrů do šibenice Dianiškovou 1:1. Tímto stavem končí i první půle.
Obraz hry se ve druhém dějství nezměnil, kdy domácí hrozili brejkovými situacemi a my spíše postupnou kombinací, což se i dařilo. Nejdříve si šanci vytvořilo Brno, když po dlouhém autu do našeho vápna a zásahu naší hráčky hlavou nastřelujeme konstrukci vlastí branky. Následně se do loženky dostává po pěkné kombinaci Mikysková, ale tváří v tvář golmance střílí vedle. Přichází osudová pětiminutovka pro vývoj utkání, kdy se domácí prosazují přímo z rohu a následně z trestného kopu 3:1. Na tento stav jsme již nezareagovali, i když v dobrých příležitostech ke skórování se objevují postupně Syrová a Bulavová, ale bez gólového efektu. V závěru ještě domácí přidali dvě branky po našich chybách a zaslouženě se porvou v následujícím utkání o první čtyřku.
Hráčky neodehrály utkání špatně, ale hraje se na branky a v této disciplíně nás Brno předčilo.
Před nadstavbou nás čeká ještě v pátečním závěrečném kole Liberec, kde se musíme pokusit získat body pro lepší výchozí pozici v následující části soutěže. Věřím, že pokud pro to uděláme maximum a vyvarujeme se chyb, které jsme v tomto střetnutí vytvořili,tak jsme schopni uspět.</p>

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

DENÍK ADAMA VLKANOVY: Den 3

Rozhovory

Pavel Dvořák: Hradec beru jako návrat domů

Aktuální zprávy

Prodej permanentek na podzim 2020