Vzepětí v deseti! Votroci vezou z Varnsdorfu tři body

26. 5. 2020   |   FC Hradec Králové
Po 80 dnech nastoupili fotbalisté Hradce Králové do soutěžního utkání, stalo se tak ve Varnsdorfu. Duel otevřel již ve 12. minutě Adam Vlkanova, jenž pálil přesně k tyči. Od 52. minuty hráli Votroci oslabeni, Robert Jukl byl po druhé žluté kartě vyloučen. Vyrovnání přinesl pokutový kop v 58. minutě, úspěšným autorem se stal domácí Kouřil. Hradečtí se však zlomit nenechali. O cenné výhře 2:1 rozhodla 71. minuta a trefa Honzy Mejdra.
18. kolo, úterý 26. 5. 2020, 17:00

FK Varnsdorf

1:2
0:1

Branky: 58. Kouřil z PK. – 12. Vlkanova, 71. Mejdr. Rozhodčí: Petřík – Poživil, Matoušek. ŽK: 66. Breda, 90. Barac  – 47. Jukl, 85. Vlkanova. ČK: 52. Jukl.

FK Varnsdorf:

Samoel – Heppner (78. Šimon), Kouřil, Lehoczki, Barac – Kubista (59. Ondráček), Bláha (78. Novák) – Breda (69. Schön), Kocourek, Rudnytskyy – Micovčák.

Ottmar – Čech, Král, Zbrožek, Mejdr – Rada, Jukl – Frýdek (59. Urma), Vlkanova (88. Soukeník), Djurdjević (81. Šípek) – Martinec.

Hradečtí fotbalisté vstoupili do utkání aktivně a brzy si také vypracovali první větší příležitost. Adam Vlkanova našel Martince, který z první pálil k tyči. Skvělý zákrok předvedl brankář Samoel. Následně po rohovém kopu zakončoval Král, leč balon zamířil nad. Ve 12. minutě se již zadařilo a svěřenci kouče Zdenka Frťaly šli do zaslouženého vedení. Stalo se tak po standardní situaci, kdy po úspěšném signálu našel Jakub Rada Adama Vlkanovu, ten se uvolnil uvnitř vápna a levačkou poslal míč za záda gólmana Samoela, 0:1.

Vzápětí mohli domácí kontrovat, nejprve Kouřila zkušeně vychytal Radim Ottmar a Kubista pálil nad horní tyč. Ve 30. minutě zkusil skvěle hrající Adam Vlkanova překvapit Samoela, dalekonosný lob brankář Varnsdorfu s vypětím všech sil lapil. I v závěru prvního dějství byli Votroci častěji na míči, zahrávali několik standardních situací, ale bez gólového efektu.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala tlakem Votroků, především rohové kopy měly dobré parametry a působily zmatky v domácích řadách. Poté byl ojedinělý protiútok Varnsdorfu zastaven až za cenu žluté karty. Bohužel pro Roberta Jukla to byla druhá žlutá karta a musel se předčasně odebrat do kabin. Hradečtí v deseti mužích odolávali do 57. minuty, kdy se Breda poroučel v pokutovém území k zemi a sudí Petřík nařídil penaltu. Exekuce se ujal Kouřil a zkušeně proměnil, 1:1.

Hráči Hradce Králové se nadále snažili podnikat rychlé protiútoky a soupeře do žádných větších možností nepouštěli. V 67. minutě měl velkou možnost Honza Mejdr, jenž zakončoval rybičkou vedle pravé tyče varnsdorfské brány. Mrzet ho to dlouho nemuselo, protože za čtyři minuty se to již povedlo. Otto Urma předvedl skvělý důraz, ve vápně se zorientoval Honza Mejdr a skluzem poslal Hradec opět do vedení, 1:2.

Varnsdorf se vrhl do útoku, ale střela Martina Kouřila skončila vysoko nad Ottmarovou bránou. Votroci příkladně bojovali a srdnatě bránili své území. Radim Ottmar držel svůj tým jistými zákroky. I proto se po dlouhých sedmi letech může Hradec Králové radovat ve Varnsdorfu ze zisku tří bodů.