Vysoká výhra. Starší žákyně jasně ovládly derby

6. 9. 2023   |   jt
Vysoké výhry dosáhly v derby starší žákyně FC Hradec Králové, které porazily FK Pardubice 11:0. V dohrávce úvodního kola první ligy bylo rozhodnuto už do přestávky. Střelecky se nejvíce dařilo trojici - Viktorie Josková, Natálie Kratochvílová a Kristýna Kykalová.
1. kolo, středa 6. 9. 2023, 17:00

FK Pardubice

11:0
6:0

Branky: 13., 24. a 80. Josková, 36. a 58. Kykalová, 38. a 61. Kratochvílová, 8. Bartošová, 26. Handlová, 44. Zehetgruberová, 47. Stečínská. Rozhodčí: Čapek. Bez karet. Diváci: 65.

Rajsnerová - Dolanská, Čapková, Hosová, Šustová - Bartošová, Stečínská, Handlová - Volhejnová, Josková, T. Petrová. Střídaly: Červinková, Kratochvílová, Kykalová, Spejchalová, Vítová, Zehetgruberová.

V derby s Pardubicemi, které bylo dohrávkou prvního kola, starší žákyně FC Hradec Králové WU15 rozhodly o svém vítězství už během prvního poločasu. Po úvodní brance Nely Bartošové, dvou Viktorie Joskové a jedné Valentiny Handlové vedly v první půlhodině o čtyři branky a pak už to byla jen otázka skóre. Východočešky do přestávky skórovaly ještě dvakrát zásluhou Kristýny Kykalové a Natálie Kratochvílové.

I po změně stran byla herní převaha na hradecké straně. Podruhé v zápase se trefily Kykalová s Kratochvílovou, další branky přidaly Bára Stečínská a Klára Zehetgruberová. V úplném závěru pak hattrick zkompletovala Josková. Po vysokém vítězství jsou starší žákyně po dvou kolech s pěti body na třetí pozici.

V dalším kole mladé hradecké fotbalistky přivítají v neděli 17. září v domácím prostředí Slovan Liberec (13.00, hř. FC Olympia HK). Utkání v Českých Budějovicích, které se mělo hrát o víkendu, bylo přeloženo na čtvrtek 28. září (14.30).

Jan Siska, trenér: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Soupeř od začátku nekladl přílišný odpor. Utkání jsme výsledkově rozhodli už v prvním poločase a po celý zápas jsme soupeři nedovolili v útočné fázi vůbec nic. Stále se v naší hře objevuje spousta nepřesností, které nás pak stojí zbytečně moc sil. V zápasech se ale začínají objevovat konkrétní prvky z tréninku, obzvlášť ve druhém poločase nám fungovalo to, co jsme si o přestávce řekli v kabině. Zapracovat musíme také na finální fázi, jelikož skóre mohlo a mělo být vyšší. V dalších zápasech nás neproměněné stoprocentní šance můžou mrzet. Všem holkám patří pochvala za aktivitu a nasazení po celé utkání."