Vašulín hattrickem sestřelil Vyšehrad

10. 4. 2021   |   Admin
V rámci 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se na stadionu Evžena Rošického v Praze utkali Votroci s Vyšehradem. Výraznou postavou duelu se stal Daniel Vašulín, který se v prvním poločase dokázal hned dvakrát střelecky prosadit. Nejprve nekompromisně dorážel, poté přesně hlavičkoval. Ve druhé půli pak po skvělé individuální akci nabídl třetí gól pro Pavla Dvořáka. Hattrick zkompletoval v samotném závěru z pokutového kopu.
17. kolo, sobota 10. 4. 2021, 16:30

FC Slavoj Vyšehrad

1:4
0:2

Branky: 66. Jakab z PK – 20., 36. a 90. z PK Vašulín, 62. Dvořák. Rozhodčí: Denev – Vlček, Poživil. ŽK: 53. Kulig – 65. Reichl.

FC Slavoj Vyšehrad:

Ordelt – Kulig, Žilák (76. Hampl), Černý (76. Schneider), Šandera – Jakab, Kříž (53. Zaradny) – Suchan (45. Drobílek), Alexandr, Hezoučký (87. Vaněk) – Králíček.

Reichl – Mejdr, Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (87. Soukeník) – Prekop (67. Novotný), Dvořák (90. Záviška), Vlkanova (90. Král) – Vašulín.

V úvodu utkání si první střelecký pokus připsal Daniel Vašulín, po načechraném centru Michala Leibla hlavičkoval vedle. O pár okamžiků později to byl opět útočník Vašulín, jenž zkoušel své štěstí, chyběla mu větší přesnost. Další slibná příležitost byla k vidění v 9. minutě, kdy agilní Vašulín našel uprostřed velkého vápna nabíhajícího Adama Vlkanovu, který z voleje napálil náruč brankáře Ordelta.

Fotbalisté Hradce Králové šli do zaslouženého vedení ve 20. minutě. Jakub Rada rozehrál standardní situaci, k zakončení se probojoval Erik Prekop a napálil tyčku, avšak míč se odrazil na Dana Vašulína, který pálil nekompromisně pod břevno, 0:1.

Druhá gólová radost Votroků přišla ve 36. minutě po krásné rychlé akci. Nejprve efektní patička kapitána Vlkanovy, následný centr Otto Urmy přesně na hlavu skákajícího Daniela Vašulína, jenž si z bezprostřední blízkosti věděl rady, 0:2.

Domácí se na území Hradce Králové dostávali jen sporadicky, gólman Reichl si připsal pouze zákroky, kterým nepředcházelo přímé střelecké ohrožení.

I ve druhé pětačtyřicetiminutovce drželi svěřenci kouče Zdenka Frťaly míč častěji na svých kopačkách a aktivně se snažili o vstřelení další branky. To se povedlo v 62. minutě, opět u toho byl Dan Vašulín. Dvaadvacetiletý střelec vybojoval míč na levé straně, lišácky si obhodil Šanderu a naservíroval balon na Pavla Dvořák, ten již pohodlně uklidil do prázdné brány, 0:3.

Pražané se o tři minuty později dočkali výhody pokutového kopu. Dobíhající Drobílek přepadl přes brankáře Reichla a sudí Denev nařídil penaltu. K exekuci se postavil Jakab a zavěsil k pravé tyči, 1:3. Poté centr Zaradnyho z levé strany nešťastně tečoval Michal Leibl, balon šel jen kousek nad břevno hradecké branky.

Závěr sobotního duelu patřil jednomu jedinému muži. Famózní Vašulín toužil po hattricku. Nejdříve ho v 84. minutě skvěle vychytal brankář Ordelt, když lapil dva jeho pokusy. Pak vlétl Adam Vlkanova do pokutového území domácích a byl nedovoleně zastaven Schneiderem. Penalta! Míč si nemohl vznít nikdo jiný než Daniel Vašulín. Pokutový kop poslal s ledovým klidem k levé tyči a dočkal se tak vytouženého hattricku. Zároveň stanovil konečný stav na 1:4.