Votroci se z Prahy vrací s prázdnou

15. 6. 2020   |   FC Hradec Králové
Stadion Evžena Rošického čekal na fotbalisty Slavoje Vyšehrad a Hradce Králové ve 23. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Domácí Slavoj udeřil na konci obou poločasů. Nejprve se ve 44. minutě trefil Čvančara, v 89. minutě pak úspěšně zakončil Suchan. Votroci nenašli recept na gólmana Otáhala. Především tečovaný míč od Kristiana Zbrožka pět minut před koncem měl gólové parametry. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly se tak usazují na čtvrtém místě tabulky.
23. kolo, pondělí 15. 6. 2020, 17:00

FC Slavoj Vyšehrad

2:0
1:0

Branky: 44. Čvančara, 89. Suchan. Rozhodčí: Proske – Dresler, Mikeska. ŽK: 45. Čvančara - 27. Jukl, 35. Šípek.

FC Slavoj Vyšehrad:

Otáhal – Šandera, Nitrianský, Kodr, Jablonský – Laňka (86. Zinhasović) – Pouček (86. Mareš), Čvančara (72. Vejvar), Suchan, Drobílek (72. Kozel) – Bašić (62. Alexandr).

Ottmar – Čech, Zbrožek, Král, Urma – Jukl (55. Soukeník) – Šípek (55. Procházka), Kateřiňák (30. Rada), Frýdek (62. Samko) – Prekop (62. Martinec), Vlkanova.

Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný, obě mužstva hrála poctivě zezadu a volila postupné útoky. Mezi nejaktivnější Votroky patřil Christian Frýdek, který již v 8. minutě střílel po standardní situaci z třiceti metrů těsně nad břevno. Další pokus jednadvacetiletého záložníka již mířil mezi tři tyče, avšak brankář Otáhal byl připraven a v klidu zasáhl. Ve 20. minutě po hezké kombinaci pálil k pravé tyči Erik Prekop. Otáhal předvedl pohotový zákrok a tuto šanci si pohlídal.

Pak musel střídat kvůli zranění Jiří Kateřiňák, nahradil ho Jakub Rada. Ve 38. minutě se na hranici vápna individuálně prosadil Adam Vlkanova a následně hledal centrem na druhé straně Jakuba Šípka, tomu chyběl jeden krok, zajímavá příležitost.

Domácí zahrozili po volném kopu. Byl to Šandera, jenž z volného kopu pořádně zaměstnal Radima Ottmara, který se musel rychle přesunout a s vypětím všech sil vyrazit. Pražané se v závěru prvního dějství dokázali střelecky prosadit. Stalo se tak po bleskové kombinaci, kdy po autovém vhazování dokázal Jablonský vysunout Čvančaru, který ve vápně přízemní střelou propálil Radima Ottmara, 1:0.

Hradečtí vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky aktivně. Otto Urma zkusil v domácí šestnáctce své štěstí z první, leč chyběla větší přesnost. Velmi dobrý obranný zákrok předvedl Kristian Zbrožek v 52. minutě, kdy Nitrianský hledal na malém vápně osamoceného Čvančaru. Rychle na zem musel vyšehradský Otáhal po nebezpečné střele Jakuba Rady z hranice pokutového území.

V závěru se Votroci snažili překonat pozornou obranu Slavoje, povedlo se to například Procházkovi, který mohl v ideální pozici zakončit, ale volil ještě nepřesnou zpětnou nahrávku. Obrovskou příležitost k vyrovnání měl Kristian Zbrožek v 85. minutě, když tečoval centrovaný balon od Františka Čecha. Bohužel Otáhal vytasil reflexní zákrok a svůj tým podržel. Zajímavou možnost mohl mít i střídající Denny Samko, ovšem gólman Otáhal byl u míče dřív a schoval ho do rukavic.

Definitivní tečku za pondělním duelem stanovil v 89. minutě Jan Suchan, který po rychlém brejku a nahrávce Mareše zavěsil z bezprostřední blízkosti do hradecké sítě, 2:0.