Votroci vysoko porazili Velvary

8. 1. 2022   |   Redakce
Hradečtí porazili v prvním přípravném utkání Velvary tenisovým výsledkem 6:2. Trenér Koubek v zápase protočil dvě kompletní jedenáctky a úspěšnější byla ta z prvního poločasu, který vyhrála 4:0. Na jednoznačný průběh zápasu dokázali hosté zareagovat dvěma góly ke konci střetnutí. První start za A tým si připsali dorostenci Jurčenko s Kutíkem a také nová posila z Líšně Jakub Kučera.
přát., sobota 8. 1. 2022, 12:00

TJ Slovan Velvary

6:2
4:0

Branky: 5. Prekop, 10. Vlkanova, 14. Soukeník, 34 Prekop, 46. Záviška, 65. Záviška – 78. Šlégl, 79. Šlégl

1. poločas: Fendrich – Klíma, Čech, Leibl – Mejdr, Soukeník, Rada, Novotný – Prekop, Kubala, Vlkanova.

2. poločas: Vízek – Doležal, Král, Donát – Kučera, Kodeš, Kutík, Harazim – Záviška, Vašulín, Jurčenko.

TJ Slovan Velvary:

Měsíček – Šimkovský (60. O. Pek), Drozda (70. Chábera), Moltáš (23.Pihrt), Chábera (17. Valenta) – Šustr, Havránek – J. Pek, Schneider, Vopat – Kafka (75. Šlégl).

Votroci nastoupili k prvnímu přípravnému zápasu v důvěrně známém domácím prostředí malšovického stadionu. Soupeřem jim byl třetiligový soupeř z Velvar.

Od první chvíle byl rozdíl dvou soutěží patrný, Hradec na svého soupeře doslova vlétl. V páté minutě vstřelili černobílé první gól střetnutí. Po ose Kubala – Soukeník – Prekop zakončoval posledně jmenovaný slovenský útočník za brankáře hostů na 1:0. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Po neproměněných příležitostech Prekopa a Kubaly vstřelil v desáté minutě po nahrávce Erika Prekopa druhou branku pro Votroky kapitán Adam Vlkanova.

O čtyři minuty později to s hosty vypadalo ještě hůře. Soukeník totiž napřáhl zpoza vápna a jeho tečovaná rána zapadla až za Měsíčka. Středočeši zkoušeli změnit ráz hry střídáními, ale gólově naladěné Votroky to nezastavilo. Ve 34. minutě využil Erik Prekop pasu Jakuba Rady a zvýšil už na 4:0.

Do druhého poločasu nastoupila kompletně nová jedenáctka. Premiéru si v A týmu odbyli mládežníci David Jurčenko a Daniel Kutík a čerstvá akvizice Jakub Kučera, který nastoupil s kapitánskou páskou. Start do poločasu byl pro Východočechy podobně jako v tom prvním bleskový. Jakub Kučera rozjel akci, po které se Jan Záviška dostal k odraženému míči po Vašulínově střele a zavěsil na 5:0.

Hosty poté několikrát podržel od inkasování branky jejich dobře chytající golman Měsíček. V 60. minutě se však podruhé prosadil Jan Záviška poté, co nevzdal souboj o míč zdánlivě putující do náručí hostujícího brankáře a píchnul do něj kopačkou, čímž ho dostal až za brankovou čáru – 6:0. Tempo hry po této brance mírně opadlo. Blízko gólu během svého debutu byl v 69. minutě Jurčenko, ale Měsíček mrštně vyrazil jeho tvrdou hlavičku vyslanou z hranice malého čtverce.

Pak vstoupil na hřiště velvarský Petr Šlégl a narušil do té doby jednoznačný běh zápasu. Po třech minutách se dostal k balonu na penaltě a z otočky překonal Patrika Vízka. O minutu později se stejný hráč znovu dostal zakončení. Tentokrát úspěšně zakončil rychlou nahrávku z levé strany od Pihrta a stanovil skóre na konečných 6:2 pro Hradec.