Votroci vysoko porazili Písek

3. 7. 2021   |   FC Hradec Králové
Soustředění v Písku zakončili Votroci vysokou výhrou nad místním účastníkem ČFL. Soupeř hrál důrazně a dlouho odolával, nakonec se ale projevil rozdíl v kvalitě obou týmů. Dvěma góly se blýskl Pavel Dvořák, a vzhledem k počtu šancí mohl být rozdíl ve skóre vyšší než konečných 4:0.
přát., sobota 3. 7. 2021, 10:15

FC Písek

0:4
0:2

Branky: 36. z pen. a 49. Dvořák, 41. Kubala, 72. Vlkanova. Rozhodčí: Matyš – Toucha, Žemlička.

FC Písek:

Satrapa – Sajtl, Mařík, Kulík, Kotrba, Velek, Pícha ml., Koreš, Kalousek, Sigmund, Bílý. Náhradníci: Pícha – Kynkor, Vojta, Petřík, Petr.

1. poločas: Fendrich – Mejdr, Klíma, Leibl, Urma – Soukeník, Donát – Záviška, Kateřiňák (32. Dvořák), Rezek – Kubala.

2. poločas: Vízek – Harazim, Klíma, Král, Novotný – Kodeš, Rada – Prekop, Dvořák, Vlkanova – Vašulín.

Hradečtí měli od začátku více šancí, i když obraz hry v první půlhodině nebyl nijak jednoznačný. Už v 8. minutě se ve vápně dostal k míči po rohovém kopu Jiří Kateřiňák, byl volný, opřel se do střely z voleje, ale míč proletěl vysoko nad bránu. Slušné příležitosti pak zakončili nepřesně i Jakub Klíma nebo Filip Kubala.

Útočníka, který se v týdnu připojil k Votrokům na soustředění ze Slovácka, pak ve vápně podrazil jeden z obránců domácích a rozhodčí nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Pavel Dvořák a Hradečtí ve 36. minutě vedli 1:0.

Jen o pět minut později ukázal nejlepší hráč uplynulého ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY svou klasu podruhé – parádní průnikovou přihrávkou našel Kubalu, ten obloučkem překonal brankáře Písku a bylo to 2:0.

Ve druhé půli už se víc a víc začalo projevovat, jak domácím ubývaly síly. Už ve 49. minutě sklepl Daniel Vašulín míč Adamu Vlkanovovi, ten předložil před bránu přihrávku Dvořákovi a bylo to 3:0.

Votroci pak měli drtivou převahu a jediné, čeho mohli litovat, bylo množství neproměněných šancí. Do těch se postupně dostali Erik Prekop, opakovaně Vašulín, po rohovém kopu hlavičkoval tvrdě, ale jen do gólmana Jan Král, prudkou střelu poslal těsně vedle Petr Kodeš.

Z množství příležitostí se ujala jedna – v 72. minutě Štěpán Harazim po dobré kombinaci na útočné polovině našel přízemním centrem před bránou Vlkanovu a ten upravil na 4:0 pro Hradec. Toto skóre vydrželo na světelné tabuli až do konce.