Votroci vstoupili do jarní části remízou

8. 3. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v Hradci Králové představil celek Líšně. Fanoušci se dočkali zajímavého utkání, ve kterém branky padaly v první půli. Skóre otevřel ve 26. minutě Michal Leibl. Vyrovnání přišlo vzápětí, postaral se o něj hostující Málek. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly měli i ve druhém poločase několik slibných možností, ale další gólová radost již nepřišla.
17. kolo, neděle 8. 3. 2020, 14:30

SK Líšeň

1:1
1:1

Branky: 26. Leibl – 30. Málek. Rozhodčí: Hrubeš – Lakomý, Klupák. ŽK: 79. Firbacher – 42. Jeřábek, 45. Ševčík, 68. Černín. Počet diváků: 910.

Ottmar – Čech, Martinec, Král, Leibl (83. Urma) – Zbrožek, Rada, Doležal (62. Djurdjević), Vlkanova – Ch. Frýdek (62. Firbacher), Šípek.

SK Líšeň:

Vítek – Jeřábek, Hlavica, Machálek, Málek (89. Matocha) – Zikl, Černín, Ševčík, Vasiljev – Demeter (84. Minařík), Rolinek.

Fotbalisté Hradec Králové byli v prvním poločase aktivnějším mužstvem, které drželo více míč na svých kopačkách a vytvářelo si také střelecké příležitosti. Na úvodní branku nedělního utkání si diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích počkali do 26. minuty. Gólově se prosadil Michal Leibl, který zpracoval přesný centr Christiana Frýdka a z hranice malého vápna uklidil do hostující sítě, 1:0. Bohužel radost na tribunách netrvala dlouho. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Po závaru ve vápně Votroků se míč se štěstím dostal až k Málkovi, jenž propálil Radima Ottmara, 1:1.

Hradečtí tlačili a vytvářeli si další šance. V první pětačtyřicetiminutovce šlo na hostující branku šest střel, k úspěchu chybělo jen přesnější zakončení. Na druhé straně se Líšeň připomněla při možnosti Zikla, jenž dostal prostor na levé straně. Jeho pokus však těsně minul levou tyčku.

Na začátku druhé půle byl blízko k vedoucí brance agilní Leibl, jeho hlavičku však bravurně zneškodnil gólman Vítek. Hosté vystrčili růžky v 59. minutě, kdy své štěstí zkusil Machálek. Gólman Ottmar ovšem zasahovat nemusel. V 73. minutě se k dobré možnosti propracoval Zbrožek, ale v poslední možný moment mu nebylo umožněno vypálit. Votroci si v celém zápase vypracovali šest rohových kopů, jeden z nich poslal Firbacher do obrovského závaru, ale hostující obrana se s vypětím všech sil dokázala ubránit.

Během celého utkání patřil k nejlepším hráčům Adam Vlkanova, i ten měl několik šancí. Jako například v 81. minutě, kdy zasekl balon, zbavil se bránících hráčů, ale k následné přímé střele už nedošlo. I v samotném závěru mohl Hradec rozhodnout. Další závar vytvořil Vlkanova, ale nikdo z domácích fotbalistů nedokázal propasírovat míč za brankovou čáru. Líšeň se na konci už jen srdnatě bránila a dopracovala se k vytouženému bodu. Hradec Králové drží čtvrté místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.