Votroci vezou z Jablonce bod

6. 3. 2022   |   FC Hradec Králové
Zápas Hradce Králové s Jabloncem skončil smírně. Diváci viděli na severu Čech vyrovnanou podívanou, ale remíza je přeci jen trpčí pro Votroky. Až do 89. minuty totiž hájili jednobrankové vedení, do kterého je poslal v 70. minutě po rohu Filip Kubala. Za Jablonec vyrovnal v závěru lobem přes Fendricha Davis Ikaunieks.
24. kolo, neděle 6. 3. 2022, 15:00

FK Jablonec

1:1
0:0

Branky: 89. Ikaunieks70. Kubala. ŽK: 61. Štěpánek, 72. Zelený, 86. Kodeš – 62. Rada, 77. Fendrich. Rozhodčí: Proske – Kotík, Slavíček. 1485 diváků.

FK Jablonec:

Hanuš – Čermák, Martinec, Štěpánek (83. Nykrín), Zelený – Kratochvíl (83. Ikaunieks), Považanec (67. Pleštil), Hübschman, Houska, Malínský (83. Smejkal) – Silný.

Fendrich – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Kodeš, Rada (65. Soukeník), Novotný – Kubala (90+2. Doležal), Rybička (89. Vašulín), Vlkanova.

V 24. kole FORTUNA:LIGY změřili Votroci síly s Jabloncem. Hradečtí zajížděli na sever Čech s cílem po sedmi zápasech naplno bodovat.

Od úvodních minut byla k vidění tvrdá bitva, hráči sváděli souboje především ve středu hřiště. Jablonečtí byli více na balonu, ale povětšinou v uctivé vzdálenosti od Fendrichovy brány.

Pak začal být nebezpečný Hradec. Do velké šance se propracoval v 15. minutě Filip Kubala. Po pravé straně si navedl míč do vápna domácích, zbavil se exvotroka Zeleného, ale pak prováhal ideální moment pro střelu a Hanuš jeho ránu zblokoval. Brzy na to se dostal k hlavičce z desetimetrové vzdálenosti Vlkanova, mířil ale mimo. Trojlístek hradeckých šancí zakončil tvrdou ránou Jan Mejdr. Zpětnou přihrávkou mu nabil na střelu Adam Vlkanova, ale Mejdr svou levačkou nestlačil míč mezi tři tyče.

Největší šance dosavadního průběhu však byla z dílny Severočechů. Z hranice malého vápna mohl vstřelit úvodní branku Silný, ale Fendrich jeho šanci famózní zákrokem konečky prstů zlikvidoval. Podobná situace se opakovala o moment později – znovu z ní vyšel vítězně hradecký brankář.

Hra byla útočná, podzimní výsledek těchto soupeřů 2:2 nebyl náhodný, protože jen za první poločas mohl padnout podobný počet gólů. Jako například v 35. minutě, kdy Jakub Považanec chytře rozehrál přímý kop z pravé strany krátkou přihrávkou na Kratochvíla, který zakončil z první. Naštěstí pro hosty však letěl jeho projektil mimo.

V závěru poločasu si Vilém Fendrich připsal další skvělý zákrok. V nastaveném čase vytáhl svou robinsonádou střelu Považance z dvaceti metrů a hlavně jeho zásluhou svítila o poločase na světelné tabuli u domácích nula.

Chvíli po změně stran se řítil do velké šance hostující kapitán Vlkanova. S míčem na kopačce se protancoval až před domácího brankáře, kde mu však Hanuš šikovně zmenšil prostor a nedovolil mu ho obejít. Na druhé straně kontroval aktivní Považanec, ale i on byl nepřesný.

Diváci v Jablonci čekali sedmdesát minut na úvodní branku – a padla do sítě zelenobílých. Adam Vlkanova rozehrál rohový kop na hlavu Jana Mejdra, který prodloužil za sebe na u vzdálenější tyče stojícího Filipa Kubalu a ten už snadno doklepl za brankovou čáru – 0:1.

Jablonecký trenér reagoval na nepříznivý vývoj situace posílením ofenzivy, ale dostat nováčka soutěže pod trvalejší tlak se Jablonci nedařilo. Naopak se na druhé straně v 82. minutě prezentoval pěknou střelou Filip Novotný, Hanuš mu ji vytáhl na roh.

Když už se zdálo, že se hostům povede vyloupit jabloneckou střelnici, tak se domácím přeci jen povedlo srovnat. Vilém Fendrich chtěl vyboxovat míč a vyběhl až k hranici šestnáctky. To se mu však nepovedlo vůbec ideálně. Míč totiž doputoval k Ikaunieksovi a Lotyšovi se povedlo přelobovat vyběhnutého Fendricha a srovnat – 1:1. Zápas tak skončil dělbou bodů.