Votroci v poháru končí

25. 3. 2022   |   FC Hradec Králové
Hradečtí sehráli se Slováckem neúspěšnou bitvu o postup do finále MOL Cupu. Rozhodující se ukázala být branka Ondřeje Šašinky z 36. minuty, na kterou Votroci ve zbývajícím průběhu hry nedokázali reagovat a v poháru tak končí mezi nejlepší čtyřkou.
6. kolo, pátek 25. 3. 2022, 17:00

1.FC Slovácko

0:1
0:1

Branka: 36. Šašinka. Rozhodčí: Szikszay – Caletka, Paták. ŽK: 54. Leibl, 80. Doležal – 90+6. Kalabiška. 1230 diváků.

Vízek – Klíma, Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, Rada, Harazim (68. Prekop) – Rybička (68. Dvořák), Vašulín (75. Doležal), Vlkanova.

1.FC Slovácko:

Fryšták – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Daníček, Ljovin (90. Šimko) – Petržela (67. Holzer), Sadílek, Havlík – Šašinka (52. Cicilia).

Sokem Votroků v semifinále MOL Cupu byl tým Slovácka, s nímž se Hradec naposledy poměřil minulý rok v prosinci, kdy tým z Uherského Hradiště sedm minut před koncem srovnal na konečných 2:2.

Hostující tým vlétl do zápasu velmi aktivně. První střelu zápasu si připsal Reinberk, který po průniku Petržely a následné skrumáži hlavičkoval jen do rukavic připraveného Vízka. Za Hradec vzápětí reagoval v desáté minutě Vašulín. Po nahrávce od Rybičky vyprášil z pozice uvnitř čtverce rukavice brankáře hostů Fryštáka.

V dalších minutách přikovali hráči v modrých dresech své soupeře do obranné šestnáctky a jen během úvodní čtvrthodiny zahrávali pět rohových kopů. Se sérií centrů ze všech stran si však obrana Hradce poradila na jedničku. Pohotovost proti Havlíkově nepříjemnému střílenému centru musel prokázat po odrazu Patrik Vízek, střelu se mu ale povedlo vyrazit.

Největší šanci dosavadního průběhu hry mělo na svědomí duo Mejdr – Vlkanova. První z dvojice si tradičně píchnul míč podél pravé lajny a vyslal přesný a prudký centr přesně na hlavu hradeckého kapitána. Ten zblízka tvrdě vystřelil hlavou, avšak pouze do míst, které střežil Fryšták.

Jen centimetry od gólové šance pak dělily Vašulína, kterého svým centrem z pravé strany hledal znovu Mejdr. Nerovnost v předbrankovém prostoru však způsobila nečekaný odskok a hradecký útočník tak ve skluzu neměl šanci reagovat na náhlou změnu trajektorie míče.

Hra měla v druhé části prvního poločasu strhující tempo. Nejprve dvakrát zachránil Votroky Vízek. Poprvé skluzem vychytal samostatný únik Petržely a následně si poradil se Ljovinovou střelou, která se nečekaně odrazila z předbrankového oraniště. Do třetice však už hradecký golman kapituloval. Havlík v 36. minutě vyslal krátkou kolmou přihrávku do vápna na Šašinku, který byl rázem osamocen a vyslal dělovku, již zastavila až síť – 0:1.

Poločas pak ukončil svou šancí opět celek z Moravy, když Sadílkovu střelu z rohu pokutového území vyrazil pohotový Vízek.

Druhý poločas začal Vašulínovým uvolněním a následnou střelou, která však cíl zhruba o metr nenašla. Jakub Rada v další šanci už mířil přesně, ale odraz před rozbitou částí hřiště před bránou Slovácka byl více předvídatelný, než by si sám čtyřiatřicetiletý fotbalista přál.

Slovácko se s přibývajícím časem soustředilo spíše na bránění hubeného náskoku, ale zároveň bylo připraveno na rychlý vpád na území černobílých. Na Hradci pak bylo najít cestičku přes tmavomodrý val. Hradec tak musel zkoušet i střely z dálky, jako například v 67. minutě Kodeš, kdy šla jeho tvrdá rána nad.

Trenér Koubek pak posílil útočné formace, po zranění se po delší době ukázal Dvořák a také nejlepší střelec poháru Prekop. Záhy na to hostům vyšel jeden z brejků, a zatímco Sadílek spolu s družinou vehementně slavil, tak VAR zkoumal situaci, až nakonec shledal ofsajd. Změna skóre se tak nekonala.

V závěru utkání 1. FC Slovácko prokazovalo zkušenost a těsný náskok si hlídalo v povážlivé vzdálenosti od svého brankáře. Na samý hrot se na poslední minuty vydal podpořit útok střelec z minulého ligového utkání Jan Král, ale zvrat v průběhu hry to nepřineslo.

Osud si však přichystal pro Hradec ještě jednu šanci. Dvořák už vnikal dovnitř pokutového území podél brankové čáry, ale těsně před ní byl faulován. Zkrácený roh metr od brankové čáry rozehrál Jakub Rada a ve snaze překvapit brankáře chtěl přímo ohrozit jeho bránu. Střela se mu však nepovedla a zamířil nad Fryštákovo břevno. To byla poslední akce zápasu, a tak Slovácko postoupilo díky gólu Šašinky z prvního poločasu do finále MOL Cupu, kde vyzve pražskou Spartu.