Votroci v generálce přejeli Chlumec

29. 2. 2020   |   FC Hradec Králové
V posledním zápase zimní přípravy si Votroci poradili se soupeřem z Chlumce nad Cidlinou, vyhráli přesvědčivě 4:1. Dvakrát se prosadil Jakub Šípek, dvakrát se z penalty prosadila také poslední hradecká posila, Jakub Rada.
přát., sobota 29. 2. 2020, 14:00

FK Chlumec nad Cidlinou

4:1
3:0

Branky: 8. a 50. Šípek, 25. z pen. a 31. z pen. Rada – 69. Novotný. Rozhodčí: Hrubeš – Melichar, Vodrážka. ŽK: 38. Čech, 78. Jukl, 80. Soukeník – 32. T. Labík.

Ottmar (46. Vízek) – Čech (46. Mejdr), Martinec (46. Jukl), Král (46. Urma), Leibl – Zbrožek, Rada (55. Soukeník) – Šípek, Vlkanova (46. Djurdjević), Frýdek – Prekop (46. Doležal).

FK Chlumec nad Cidlinou:

Dunda – Veselka, Havel, Sedláček (40. Kučera), Kadlec – Hynek (63. Novotný), J. Labík (46. Žahourek), Čáp, Koubek (74. Hynek), T. Labík (69. Vaníček) – Bastin.

Hradečtí vstoupili do utkání přesně tak, jak je proti očividně velmi motivovanému soupeři z nižší soutěže potřeba – už po sedmi minutách přiklepl po akci na levé straně Erik Prekop míč ve vápně Jakubu Šípkovi a ten prostřelil Romana Dundu. 1:0. Na rychlé vedení navázali domácí aktivní hrou, o deset minut později mohl přidat druhou trefu Prekop, jenže po Šípkově přihrávce bránu těsně minul.

Hosté hráli místy velmi tvrdě, na Bavlně byly k vidění zákroky typické pro třetí nejvyšší soutěž. Ve 25. minutě se po Prekopově přihrávce dostal Adam Vlkanova do mlýnku dvou urostlých stoperů a ve vápně skončil na zemi. K nařízené penaltě se postavil Jakub Rada a s naprostou jistotou ji proměnil. O šest minut později fauloval Jakub Havel v pokutovém území Prekopa a posila z Bohemians zahrála desítku na chlup stejně. 3:0.

Po Radově zákroku se kopala penalta i na druhé straně. Ve 34. minutě si míč na puntík připravil Jan Labík, proti němu se však parádním zákrokem vytáhl Radim Ottmar. Rozhodčí Karel Hrubeš musel v závěru první půle hned několikrát krotit vášně po zbytečných zákrocích hostujících hráčů, do přestávky se každopádně skóre nezměnilo.

Do druhé půle Zdenko Frťala vystřídal šest hráčů a na hře domácích se to projevilo. Kombinace byly kostrbatější a zbrklejší, hned několik velmi slibných situací vyřešili Votroci v ofenzivě špatně. Také proto už přidali jen jeden gól – Šípek v 50. minutě vystihl chybu v rozehrávce hostů a elegantním obloučkem poslal míč přes bezmocného Dundu do brány.

Další příležitosti měli aktivní Fahrudin Djurdjević, kterého však dvakrát zastavil zdvižený praporek asistenta, nebo Otto Urma, jehož po přihrávce od Dominika Soukeníka vychytal chlumecký gólman. V dobré pozici zakončil nepřesně i Christian Frýdek.

V 69. minutě smazali nulu v kolonce vstřelených gólů i hosté. Povedená střela jednoho z Chlumeckých se odrazila od spojnice břevna s tyčí k Janu Novotnému a ten překonal Patrika Vízka pohotovou dorážkou. Hned o minutu později předvedl hradecký brankář vynikající dvojzákrok po centru z levé strany a střeleckých pokusech Tomáše Bastina.

Votroci si tak v generálce připsali nejvyšší vítězství zimní přípravy a za týden v neděli přivítají v Malšovicích SK Líšeň.