Votroci v generálce padli s Varnsdorfem

26. 2. 2021   |   FC Hradec Králové
Poslední test před ostrými jarními zápasy se Votrokům výsledkově nepovedl. Obranu houževnatého Varnsdorfu neprolomili, a tak hostům stačil jediný gól kapitána Pavla Rudnyckého k vítězství.
přát., pátek 26. 2. 2021, 14:00

FK Varnsdorf

0:1
0:1

Branka: 31. Rudnyckyj. Rozhodčí: Vít – Arnošt, Stieber. ŽK: 13. Kodeš, 74. Novotný, 77. Leibl, 87. Kateřiňák.

Vízek – Vučić (46. Mejdr), Kodeš, Donát (59. Leibl), Urma (46. Novotný) – Soukeník, Rada (59. Kateřiňák) – Záviška (59. Samko), Dvořák (59. Egbewole), Vlkanova (67. Doležal) – Prekop (59. Vašulín).

FK Varnsdorf:

Vaňák – M. Richter (17. Zbrožek), Kouřil, Hasil, Novák – Kazda, Ondráček, Bláha, Kubista, Rudnyckyj – Velich. Náhradníci: A. Richter – Heppner, Kubr, Kim, Macháček, Schön, Šilhán, Kocourek.

K první příležitosti z brejku se dostali hosté. Oliver Velich se ve druhé minutě protlačil přes Denise Donáta a vystřelil mimo. O deset minut později byl vytáhlý útočník hostů v ještě lepší pozici, po centru z levé strany ale Patrika Vízka nepřekonal ani hlavou.

Po čtvrt hodině zápas zastavilo ošetřování Otto Urmy a Marka Richtera, který musel po srážce hlavami vystřídat. Votrokům přerušení pomohlo a jejich aktivita se zvýšila. Střelu Adama Vlkanovy ještě zblokovala obrana hostů, Dominik Soukeník poslal dorážku nad břevno. Ve 23. minutě se už už tlačil do zakončení Erik Prekop po dlouhém nákopu od Petra Kodeše, ale brankář byl u míče o chlup dřív. Domácí stupňovali svou územní převahu, ale po půl hodině se Varnsdorf z tlaku vymanil. Na centr z pravé strany vyskočil na vzdálenější tyči Pavlo Rudnyckyj a nečitelnou hlavičkou poslal míč k tyči. 0:1.

Votroci kombinovali, ale přes pohyblivou a agresivní defenzivu hostů se do zakončení dostávali jen těžko. Severočeši navíc hrozili nebezpečnými brejky, po jednom podržel Hradec Patrik Vízek, když vychytal Velicha. V samém závěru první půle se po nádherné přihrávce Jakuba Rady už už napřahoval ke střele ve vápně Prekop, ale v souboji s obráncem hostů nezakončil.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně, ale větší šanci měli pět minut po pauze paradoxně hosté – ti využili nepřesnou rozehrávku Votroků a rychlý protiútok musel dvěma skvělými zákroky řešit Vízek. Na druhé straně Martin Vaňák vychytal Vlkanovu, Rada poslal dorážku nad bránu. V 58. minutě hlavičkoval po centru Jana Mejdra Pavel Dvořák jen těsně vedle. To byla velká šance!

Oba týmy během poslední půlhodiny vydatně prostřídaly, domácí se tlačili do útoku, ale jejich kombinace vázla. Deset minut před koncem se k další hlavičce v nebezpečném prostoru dostal Seun Egbewole, Vaňák jeho pokus kryl. Votroci tak musejí doufat, že bude platit pravidlo o nepovedené generálce a vydařeném vstupu do sezony.