Votroci v Tipsport lize remizovali s Duklou

26. 1. 2021   |   FC Hradec Králové
V posledním zápase Tipsport ligy se v typicky zimním sněžení zrodil divoký výsledek – Votroci proti Dukle vedli, pak prohrávali a nakonec vyrovnali. Jednou se střelecky prosadil Erik Prekop, dvěma góly přispěl k remíze Adam Vlkanova.
přát., úterý 26. 1. 2021, 10:30

FK Dukla Praha

3:3
2:1

Branky: 28. Piroch, 33. Faleye, 50. Fábry – 26. Prekop, 51. a 57. Vlkanova. Rozhodčí: Švagr – Ježek, Hádek.

FK Dukla Praha:

Kinský – Ayong, Piroch, Fišl – Doumbia – Studnička, Barac, Kovaľ, Faleye – Souček, Fábry. Náhradníci: Štefan – Kovernikov, Lauko, Šebrle, Ullmann, Mentberger.

Mach (46. Dunda) – Vučić, Donát (58. Čech), Leibl, Novotný – Soukeník (58. Kejř), Kosař (46. Kateřiňák) – Záviška (58. Mahr), Vlkanova (58. Samko), Egbewole – Prekop (46. Vašulín).

Utkání od začátku probíhalo tak, jak je pro souboje mezi Duklou a Hradcem typické: Pražané trpělivě hráli s míčem, Votroci vyráželi do rychlých útoků a v úvodu zkoušeli pozornost brankáře Antonína Kinského častěji. Během úvodní čtvrthodiny na něj vystřelili postupně Erik Prekop, Jan Záviška a nejnebezpečněji Adam Vlkanova.

Právě po Vlkanovově akci, do níž se zapojil i testovaný Seun Egbewole, se poprvé měnilo skóre zápasu – o úvodní gól se ve 26. minutě postaral Prekop. Vedení však Votrokům vydrželo jen dvě minuty. Po standardní situaci Jakuba Barace nedokázali odvrátit míč a důrazný Jiří Piroch vyrovnal na 1:1.

O pět minut později po pěkné kombinaci Seydou Doumbii a Marka Fábryho překonal Ondřeje Macha Sunday Faleye a Dukla o přestávce vedla 2:1.

Pět minut po pauze to s Hradcem vypadalo špatně, když se po rohovém kopu a Pirochově přiťuknutí prosadil Fábry. Jenže hned po rozehrání opět snížil na rozdíl jediného gólu Vlkanova, kterého skvěle uvolnil Jiří Kateřiňák.

O šest minut později bylo vyrovnáno – a opět se o to postaral Vlkanova, který nejrychleji našel odražený míč po rohovém kopu a trefil se k tyči. 3:3.

Pak se v Horních Počernicích spustilo husté sněžení a hráči měli co dělat spíš s narůstající sněhovou pokrývkou než se soupeřem. Nerozhodný výsledek tak už nikdo zlomit nedokázal.