Votroci uťali sérii porážek! Kisvárdu zdolali 3:0

16. 1. 2023   |   Petr Šatalík | Foto: Kisvárda FC
Ve správný čas začínají hradečtí fotbalisté najíždět na dobré výsledky. V pondělním duelu s maďarskou Kisvárdou zvítězili přesvědčivě 3:0, když všechny branky Votroků padli již v první půli. Jmenovitě se o ně zasloužili Matěj Koubek, Filip Novotný a Jakub Kučera. I ve druhém poločase byli Východočeši lepším celkem a díky skvělému výkonu přetrhli šňůru porážek.
přát., pondělí 16. 1. 2023, 13:00

Kisvárda FC

3:0
3:0

Branky: 12. Koubek (Kučera), 25. Novotný (Koubek), 37. Kučera (Leibl).
Žluté karty: 21. Kučera, 70. Novotný.

Bajza (46. Reichl) – Klíma (60. Gabriel), Čech (60. Čihák), Leibl (60. Smrž) – Harazim, Kodeš, Kučera (60. Trusa), Rada (46. Pudhorocký), Novotný – Koubek (60. Jurčenko), Ryneš (70. Dvořák).

Kisvárda FC:

Esteban – Avetiszjan, Stefan (60. Jónás), Rubus, Sikorszki – Szőr, Ponomarenko – Simon (60. Ésik), Nagy (60. Himics), Honcsar (60. Puporka) – Heles.

Hradečtí nasázeli soupeři tři branky

Do druhého utkání, které Votroci sehráli na tureckém soustředění, vstoupila lépe Kisvárda. Bajza si krátce po startu duelu připsal dobrý zákrok proti ráně zpoza vápna, kterou však gólman Hradce zvládl zlikvidovat. Černobílí zareagovali ve 12. minutě, skvěle zorientovaný Kučera poslal parádní kolmý balon kupředu a Matěj Koubek se s míčem dostal za obranu soupeře. Výstavním obloučkem přeloboval i gólmana a Východočeši vedli 1:0.

Úvodní branka Votroky nakopla a hřiště si podmanili. Krátce po polovině prvního dějství se vytáhli kupředu po pravé straně, ze které přišel vynikající centr, který Koubek šikovnou hlavičkou prodloužil na zadní tyč. Tu příkladně zavřel Filip Novotný, jenž z bezprostřední blízkosti dotlačil merunu do sítě – 2:0.

Hradeckým vyšla první půle dokonale. Ve 37. minutě si Leibl na levém křídle šikovně narazil s Novotným a pak z pozice stopera vystartoval kupředu. Přízemním centrem ze strany našel na malém vápně Jakuba Kučeru, který svůj příkladný náběh na malé vápno zakončil třetím zásahem do sítě Kisvárdy. Votroci tak po poločase vedli poměrem 3:0.

Zásahů v síti soupeře mohlo být i víc

Do druhého dějství provedli trenéři oproti předchozím kláním jen dvě změny. Bajzu v bráně nahradil Reichl a Radu v poli Pudhorocký. Hradečtí byli i nadále lepším celkem a balon byl většinu času na jejich kopačkách. Krátce po startu půle mohl druhý zásah přidat Koubek, ale brankář Esteban proti němu stihl vyběhnout a jeho přízemní pokus zneškodnil.

V pozoru však musel být i nadále. V další dobré pozici se totiž ocitl Jurčenko, který však balon na penaltovém puntíku nedokázal zcela ovládnout a ze slibné příležitosti tak Votroci nevytěžili nic. Následně zahrozila také Kisvárda, když se dostala do úniku po pravém křídle. Brankář Reichl však soupeře skvěle vykrokoval do strany a ránu z ostrého úhlu pak obětavě zablokoval Čihák, jenž se stihl vrátit včas.

V závěru utkání ještě prověřil reflexy brankáře Kisvárdy Čihák, který se tentokrát dostal k balonu odraženému ze souboje a halfvolejem jej z dobrých třiceti metrů poslal na bránu soupeře. Esteban však dalekonosný projektil zvládl vyrazit robinsonádou. Na výhře Votroků to však už nic nezměnilo. Hradečtí fotbalisté zvítězili 3:0 a přetrhli tak sérii nepříznivých výsledků.