Votroci si s chutí zastříleli, Hradec - Vltavín 6:1

19. 1. 2019   |   Redakce
Další přípravné utkání skončilo vysokou výhrou Hradce Králové. V prvním poločase se trefil Martinec, testovaný Brandner i Honza Kvída. V 16. minutě ještě Milan Černý nevyužil výhodu pokutového kopu. I ve druhé půli pokračovala dominance Votroků. Dvakrát se radoval René Kropáček a prosadil se i Šípek. Za Vltavín si čestný úspěch připsal Veselý.
přát., sobota 19. 1. 2019, 12:00

Loko Vltavín

6:1
3:0

Branky: 19. Martinec, 30. Brandner, 42. Kvída, 48. a 52. Kropáček, 66. Šípek. – 68. Veselý. Rozhodčí: D. Drábek – L. Raplík, O. Čechlovský.

FC Hradec Králové: Vízek (46. Ottmar) – Kopečný (46. Plašil), Kvída (46. Finěk), Martinec, Urma – Jukl – Brandner (46. Ďurděvič), Kateřiňák (46. Šípek), Černý (46. Janoušek), Leibl (60. Mahr) – Firbacher (46. Kropáček).
Loko Vltavín: Štorc – Novák (46. Rada), Veselý, Mysliveček, Uvíra, Lancz, Zoubek (46. Houžvička), Maione (72. Kubr), Nesvadba (46. Špaček), Tichý.

Fotbalisté Hradce Králové byli od prvních minut sobotního přátelského duelu lepším týmem a proti čtvrtému týmu třetí ligy jasně dominovali. Již v 15. minutě byl ve vápně nedovoleně zastaven Michal Leibl a sudí Drábek nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Milan Černý a svůj pokus poslal těsně vedle tyče. Další velkou příležitost na otevření gólového účtu měl talentovaný mladík Firbacher, jeho střela z otočky orazítkovala tyč hostující svatyně.

Stav se tak měnil až v 19. minutě, kdy Milan Černý krásně uvolnil Jakuba Martince a ten z hranice malého vápna poslal Votroky do vedení, 1:0. O deset minut později přišla další gólová radost. Tentokrát přesně centroval z pravé strany Kopečný a Patrik Brandner nadvakrát dostal míč za záda brankáře Štorce, 2:0. Pak po rohovém kopu hlavičkoval Kateřiňák přesně k tyči, leč hostující gólman vytáhl pohotový zákrok a Vltavín podržel.

Do konce prvního poločasu přidali svěřenci kouče Zdenka Frťaly ještě jeden úspěšný zásah. Po trestném kopu vznikl v pokutovém území velký závar, hostující Patrik Štorc míč několikrát vyrazil, ale na dělovku Kvídy byl již krátký, 3:0.

Hradečtí ani ve druhém dějství nepovolili a proměněná sestava se vrhla do útoku. Ve 48. minutě se balon od Šípka dostává až na Reného Kropáčka, který se sám před bránou nemýlil, 4:0. O čtyři minuty později nejprve hradbu těl nedokázal propálit Jirka Janoušek, ale v následné skrumáži se nejlépe zorientoval opět Renda Kropáček a zařídil další branku, 5:0.

Hráči Vltavína se po většinu utkání soustředili na bránění velkého vápna a do ofenzivní činnosti se dostávali jen sporadicky. Naopak na druhé straně to byla šance za šancí. Jako například další hlavička Martince, brankář Vltavínu bravurně zasáhl. Poté aktivní Ďurděvič uvolnil Šípka, který neskutečnou pumelicí rozezněl břevno. V 66. minutě byl k vidění další pohledný fotbalový moment z dílny Votroků. Kropáček od půli hřiště nachází rozběhnutého Fiňka, ten uniká po lajně a následně předkládá Šípkovi, jeho střela z první znamenala vedení 6:0.

Hosté z Prahy se čestného úspěchu přeci jen dočkali. U kulatého nesmyslu byl před vybíhajícím Ottmarem o něco dříve Veselý, jenž následně obešel Radima a uklidil do odkryté branky, 6:1. Poslední akci, jež měla gólové parametry, vypracoval Fahrudin Ďurděvič. Jeho odraženou střelu zpracoval Mahr a těsně přestřelil. Hradečtí tedy odehráli velmi povedené utkání, ve kterém si navíc připsali hned šest vstřelených branek.