Votroci si s chutí zastříleli. Dvakrát se trefil Prekop

21. 11. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v Hradci Králové představil celek FK Ústí nad Labem. V první půli otevřel stav utkání krásnou ranou Erik Prekop. Na začátku druhého poločasu zvyšoval vedení Kateřiňák. Ústí sice dokázalo zásluhou Písačka snížit, ale Hradec nic neponechal náhodě. Další góly přidal Záviška, Prekop a také Denny Samko. Hradec tak zvítězil vysoko 5:1.
8. kolo, sobota 21. 11. 2020, 13:30

FK VIAGEM Ústí nad Labem

5:1
1:0

Branky: 22. a 76. Prekop, 47. Kateřiňák, 62. Záviška, 83. Samko - 55. Písačka. Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Antoníček. ŽK: 28. Kodeš, 32. Král, 60. Urma – 45. Peterka, 56. Hudec, 79. Miskovič.

Ottmar – Mejdr, Donát, Král (88. Leibl), Urma – Soukeník, Kodeš - Záviška, Kateřiňák (77. Samko), Vlkanova (88. Novotný) - Prekop (85. Šípek).

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Tvrdoň – Hudec, Brak, Bílek, Peterka – Písačka (77. Chodora), Prošek, Bazal (77. Cantin), Emmer (66. Miskovič) – Čičovský (66. Koubek), Kušej.

Svěřenci kouče Zdenka Frťaly vstoupili do sobotního duelu aktivněji, častěji byli na polovině hostů a snažili se o postupné útoky. První střelu utkání si připsal kapitán Vlkanova, který po rychlé souhře nepříjemně vypálil zpoza šestnáctky. Míč však mezi tři tyče nezamířil. Ve 21. minutě se k nebezpečné hlavičce probojoval Erik Prekop, jen těsně netrefil.

Mrzet ho to příliš nemuselo. Hned vzápětí se před vápnem dostal k propadlému balonu a vyslal krásnou pumelici z dvaceti metrů přímo do šibenice, 1:0. Své štěstí z větší vzdálenosti zkusil i Adam Vlkanova, jeho pokus byl tečovaný a skončil mimo.

Ústecká Arma o sobě dala poprvé vědět ve 39. minutě po přímém kopu Kušeje. Brankář Radim Ottmar na zadní tyči skvěle zasáhl a Votroky podržel. Z následného protiútoku nebezpečně zakončoval Honza Záviška, ústecký Tvrdoň jeho ránu vyrazil.

Hradečtí vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky druhým gólovým zásahem. Otto Urma rozehrál přímý kop z levé strany na zadní tyč, kde hostující obrana nedokázala na malém vápně uhlídat Jirku Kateřiňáka, který dostal míč do brány, 2:0. V 55. minutě se hráči Ústí nad Labem dočkali snížení. Na centr Bazala si za obranu domácích naběhl Písačka a propálil Radima Ottmara, 2:1.

Hosty tato trefa povzbudila. O pár okamžiků později postupoval sám Prošek, vyhnul se Donátovi a jen těsně netrefil domácí branku. Ovšem v 62. minutě sehráli Votroci ukázkový protiútok, který bleskově zakončil střelou na přední tyč Honza Záviška, 3:1. Pak se Jirka Kateřiňák opřel do centru z pravé strany halfvolejem, bránu o kousek minul.

Příkladnou bojovnost ukázal v 76. minutě Erik Prekop. Svým důrazem v pokutovém území donutil hostující obranu k chybě, zmocnil se balonu a podruhé v utkání rozvlnil síť, 4:1. O osudu zápasu bylo již rozhodnuto, ale fotbalisté Hradce Králové nadále útočili a bavili se fotbalem. Příkladem byla 83. minuta. Záviška se na pravé straně probojoval až do vápna, poté nezištně nahrál pod sebe, kde již číhal střídající Denny Samko, jenž stanovil konečný stav na 5:1.