Votroci si s Táborskem poradili, pálil Rada a Donát

14. 4. 2021   |   FC Hradec Králové
V rámci 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítal Hradec Králové celek FC MAS Táborsko. Hradečtí fotbalisté byli v celém zápase lepším týmem, což potvrdily i tři vstřelené branky. O dvě se z pokutových kopů postaral Jakub Rada, třetí zásah přidal v závěru Denis Donát. Jedná se o čtvrtou výhru v řadě a úctyhodné skóre 15:3 musí těšit každého fanouška Votroků.
18. kolo, středa 14. 4. 2021, 16:30

FC Silon Táborsko

3:0
1:0

Branky: 34. a 69. Rada z PK, 84. Donát. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Matoušek. ŽK: 79. Donát – 45. Liepa, 68. Holiš.

Reichl – Čech, Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (88. Soukeník) – Prekop (62. Záviška), Dvořák (89. Kateřiňák), Vlkanova (83. Doležal) – Vašulín.

FC Silon Táborsko:

Slávik – Tusjak, Holiš, Penc, Dybala – Havrda (73. Janošík), Liepa, Icha (46. Boula), Vozihnoj (83. Kubovský) – Nielsen (9. Čapek, 72. Provazník), Majka.

Hradec vstoupil do utkání aktivně, hned v úvodu poslal Adam Vlkanova zajímavý centr do vápna, avšak nikdo z domácích nedokázal míč trefit. Zajímavá možnost přišla i na opačné straně, do šance se dostal Vozihnoj, ale obrana Hradce zafungovala na jedničku a v poslední chvíli zakročila.

V 8. minutě vyslal pěkný projektil Michal Leibl, brankář Slávik musel zasáhnout. Ještě větší příležitost přišla o pár minut později, po standardce pálil Jakub Rada do horního pravého rohu, gólman Slávik vytáhl skvělý zákrok a balon vyrazil na rohový kop.

Hradečtí byli nadále častěji na míči a hledali skulinku v pečlivě zformované obraně soupeře. A jedna taková přišla ve 33. minutě, kdy si Votroci vytvořili drtivý tlak. Po několika odrazech byl ve vápně faulován Erik Prekop a sudí Ginzel nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Jakub Rada a míč poslal zkušeně k pravé tyči, brankář Slávik šel na druhou stranu, 1:0.

V závěru první půle si ještě jeden střelecký pokus z velké dálky připsal Michal Leibl, ale brankář Táborska byl na skákavou ránu připravený.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky zahrozilo také Táborsko, na levé straně pálil nebezpečně Majka, ale brankář Reichl pohotově chytil. Poté po rohovém kopu hlavičkoval Michal Leibl na zadní tyč, gólman Slávik měl plné ruce práce, následné dorážce Pavla Dvořáka chyběla potřebná razance. Těsně vedle pravé tyče skončila sražená střela hostujícího Čapka, tentokrát Michal Reichl mohl zůstat v klidu.

V 66. minutě byla k vidění zajímavá šance hostů, když Dybala hlavičkoval nad branku Votroků. Mnoho nechybělo. O dvě minuty později vyrazil Slávik centr Dana Vašulína, Jakub Rada vracel balon do vápna, kde ho rukou zastavil táborský Holiš. Byl z toho druhý pokutový kop. Na penaltový puntík se opět postavil Jakub Rada a trefou pod břevno zvýšil vedení na 2:0.

Skvělý zákrok předvedl gólman Reichl po hlavičce Pence ze 71. minuty, jeho skok k tyči byl příkladný. Třetí gól mohl padnout v 81. minutě, kdy Adam Vlkanova vracel zpět na Urmu, ten ještě posunul na Daniela Vašulína, který pálil prudce z otočky. Jeho rána byla sražena na rohový kop.

Votroci však dlouho smutnět nemuseli. Šest minut před koncem po ose Honza Záviška, Pavel Dvořák se k zakončení dostal Denis Donát a prudkou střelou k levé tyči určil konečný stav utkání, 3:0. V samotném závěru Votroci dominovali, další branku mohl přidat Daniel Vašulín, ale brankář Slávik byl na zemi včas a hradeckého střelce vychytal.