Votroci se z Julisky vrací s bodem

2. 12. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY cestovali fotbalisté Hradce Králové do Prahy, kde je čekal souboj s Duklou. Votroci šli do vedení na začátku druhého poločasu, kdy se individuálně prosadil Daniel Vašulín. Dukla se dočkala vyrovnání v 75. minutě, po standardní situaci hlavičkoval přesně Piroch. Hradečtí nadále zůstávají na prvním místě tabulky.
11. kolo, středa 2. 12. 2020, 13:00

FK Dukla Praha

1:1
0:0

Branky: 75. Piroch – 49. Vašulín. Rozhodčí: Ardeleanu – Hock, Vodrážka. ŽK: 13. Krunert, 17. Ayong, 49. Fišl – 15. Urma, 23. Mejdr, 49. Vašulín.

FK Dukla Praha:

Rada – Ayong (65. Kovernikov), Piroch, Fišl (77. Hadaščok) – Souček, Dancák, Kozma, Preisler (65. Ugwu) – Doumbia – Fábry, Krunert (46. Kim).

Ottmar – Donát, Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, Soukeník (65. Kateřiňák), Urma (90. Novotný) – Vlkanova (79. Čech), Dvořák, Vašulín (79. Prekop).

Pražané vstoupili do utkání aktivně. Hned v první minutě dostal Kozma přesnou přihrávku mezi obránce a jeho střelu na zadní tyč musel Radim Ottmar pohotově vyrazit. Zajímavou příležitost dostali na druhé straně i Votroci. Ayong nabídl nepovedeným odkopem šanci pro Adama Vlkanovu, který vypálil těsně vedle pravé tyče.

Ve 29. minutě vyslal pořádnou dělovku z levé strany Fábry, kterému chyběla větší přesnost. Pak o sobě dali vědět i svěřenci trenéra Zdenka Frťaly. Nejprve do středu branky pálil Honza Mejdr, následně si střelecký pokus připsal i Daniel Vašulín, gólman Rada byl však pozorný. Poté se do další šance dostal domácí Fábry, z dobré pozice zakončil těsně nad břevno.

V závěru první půle předvedl Hradec pohlednou kombinační akci, kterou zakončil centr Honzy Mejdra na Pavla Dvořáka, jeho hlavička zamířila do horní sítě. Hradečtí byli na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky častěji na balonu a zkoušeli se prosadit postupným útokem. Odměna za trpělivost přišla již ve 49. minutě. Daniel Vašulín předvedl skvělou individuální akci, kdy si nejprve dobře pokryl míč, následně obešel Pirocha a střelou z úhlu na přední tyč propálil Radu, 0:1.

Dukla se snažila o rychlé vyrovnání. Střídající Kim našel za obranu Preislera, kterého tváří v tvář vychytal Radim Ottmar, to byl důležitý zákrok. V 67. minutě vyslal po přímém kopu Jiří Kateřiňák zakroucený míč na zadní tyč, před Kodešem ho v poslední možné chvíli domácí obrana odvrátila.

V 75. minutě bylo vyrovnáno, Dukla udeřila po standardní situaci. Nejvýše vyskočil Piroch a balon usměrnil přesně k pravé tyči, gólman Ottmar neměl šanci, 1:1. Pražané byli při chuti. Své štěstí zkusil dalekonosnou pumelicí Kozma nebo z bezprostřední blízkosti zakončující Ugwa, ovšem Hradec se ubránil. V závěru se už ani jedno z mužstev k ohrožení branky nedostalo, středeční duel tak skončil dělbou bodů.