Votroci s přehledem postupují do dalšího kola

14. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
Votroci rozhodli o postupu do 2. kola MOL CUPu ve druhém dějství, kdy Letohrad už nedokázal odolávat souvislému tlaku. Nejprve se po rohovém kopu prosadil Kvída, pak také Martin Matoušek, pro kterého to byl návrat na zelený pažit po dlouhé době. Třetí branku zařídil v samotném závěru velmi dobře hrající Miloš Kopečný.
1. kolo, středa 14. 8. 2019, 17:00

FK Letohrad

0:3
0:0

Branky: 56. Kvída, 80. Matoušek, 89. Kopečný. Rozhodčí: Hanousek – Myška, Melichar. ŽK: 25. Strasser, 42. Štěpán. ČK: 65. Ráliš. Počet diváků: 950.

FK Letohrad: Martinovský – Kail (C), Ráliš, Zbudil (68. Chládek), Kundrt, J. Štěpán, P. Štěpán, Šponar, Filip (57. Lorenc), Strasser, Kabourek (73. Trnka).
FC Hradec Králové: Vízek - Kopečný, Kvída, Martinec (C), Urma - Černý, Doležal - Procházka (59. Frýdek), Djurdjević (79. Matoušek), Vlkanova (6. Jukl), - Firbacher.

Hned v úvodu utkání došlo k nepříjemné situaci, kdy musel nuceně střídat kvůli zranění Adam Vlkanova. Hradečtí fotbalisté na hezkém stadionku v Letohradě dominovali a měli po celý zápas územní převahu. Především v první půli se marně snažili překonat obranný val domácích, kteří urputně zabarikádovali své pokutové území. O souboje a občas i ostré zákroky nebyla rozhodně nouze. Necelých tisíc diváků se od účastníka Divize C nedočkalo jediné střely. Votroci začali pálit až v půli druhé.

Nejprve v 51. minutě vyslal hezký projektil Otto Urma, brankář Martinovský s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop. O pár minut později zahrál rohový kop David Doležal přesně na hlavu Honzy Kvídy, který na zadní tyči uklidil balon do branky Letohradu, 0:1. Další velkou možnost měl kapitán Martinec, který po dalším rohovém kopu hlavičkoval zcela osamocený. Kulatý nesmysl zamířil mimo tři tyče.

Svěřenci kouče Zdenka Frťaly byli nadále aktivní, hru navíc rozhýbal střídající Christian Frýdek. A byl to právě dvacetiletý záložník, kterého zcela zbytečně fauloval v 65. minutě domácí Ráliš, tento zákrok ocenil sudí Hanousek červenou kartou. Letohrad tak dohrával středeční duel oslaben o jednoho hráče. Hradecký Frýdek střílel následně z několika slibných pozic, chyběla větší přesnost.

Několik desítek fanoušků z Hradce Králové se mohlo radovat z druhé branky v 80. minutě. Po centru z přímého kopu uklidil míč přesně k tyči Martin Matoušek, který byl na hřišti několik málo vteřin, 0:2. Po roční pauze způsobené zraněním to byl pro Martina skvělý návrat. Definitivní pojistku postupu pak v 89. minutě zařídil Miloš Kopečný, jenž na zadní tyči uklidil vrácený balon od Filipa Firbachera, 0:3.