Votroci rozhodli o jasné výhře ve druhé půli

16. 2. 2019   |   Redakce
Fotbalisté Hradce Králové si i v dalším přípravném utkání připisují výhru. Tentokrát si poradili s celkem TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. O vítězství tři nula rozhodl druhý poločas, kdy se postupně trefil Ďurděvič, Firbacher a v samotném závěru také Filip Zorvan.
přát., sobota 16. 2. 2019, 10:00

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

3:0
0:0

Branky: 62. Ďurděvič, 79. Firbacher, 90. Zorvan. Rozhodčí: Matějček – Novák, Vodrážka.

FC Hradec Králové: 1. poločas: Vízek – Finěk, Kvída, Plašil, Urma – Šípek, Jukl, Černý, Ďurděvič – Da Silva, Kropáček. 2. poločas: Vízek – Finěk, Janoušek, Kvída - Kopečný, Vlkanova, Kateřiňák, Zorvan, Ďurděvič – Firbacher, Kropáček.
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký (46. Bartaloš) – Čech, J. Chleboun (73. P. Chleboun), P. Chleboun (46. Lněnička), Langer, Smejkal (81. Bohuněk), Souček, Falta, Vaňous (73. Pavlásek), Skalický, Pazdera.

V prvním poločase se hrálo bez výraznějších brankových příležitostí. Hosté urputně a pečlivě bránili a nedávali Votrokům příliš prostoru. V defenzivní činnosti vynikal především exhradecký Jakub Chleboun. Hradečtí útočníci tak marně hledali recept na houževnatě hrajícího účastníka ČFL.

Do druhé půle změnil kouč Zdenko Frťala rozestavení a hned se to na hře projevilo. Nejprve v 58. minutě po narážečce od Filipa Zorvana přišla tvrdá střela na zadní tyč, mladý brankář Bartaloš míč pohotově vykopl. O dvě minuty později se k odraženému balonu dostal Adam Vlkanova a povedenou točenou střelou jen těsně minul pravou tyčku.

V 62. minutě se Votroci konečně dočkali, aktivní René Kropáček centroval z pravé strany na Fahrudina Ďurděviče, který přesně zakončil 1:0. Pak měl slibnou možnost i Kopečný, po jeho centru vznikl velký závar, ale nikdo z domácích nedokázal kulatý nesmysl propasírovat za brankovou čáru. Následně podnikli hosté rychlý protiútok, na jehož konci byla prudká střela Pazdery z deseti metrů, skvělým zákrokem se vyznamenal gólman Vízek. Z následného rohového kopu mířil Jakub Chleboun vedle.

V 79. minutě vyslal do vápna přízemní centr Kopečný, míč si zpracoval Filip Firbacher a z otočky propálil vše, co mu stálo v cestě, 2:0. Hradečtí fotbalisté po celé utkání plnili roli favorita, což ještě v samotném závěru podtrhla třetí branka. Fahrudin Ďurděvič vyslal do samostatného úniku Filipa Zorvana, který krásným lobem stanovil konečný stav sobotního přátelského utkání na 3:0.