Votroci remizovali s Veresem Rivne

24. 1. 2022   |   FC Hradec Králové
Zápas dvou rozdílných poločasů končí smírně. V prvním poločase tvořili hru především Votroci. Permanentní držení míče přetvořili v jednogólové vedení. Ve druhé půlce se hra otevřela a srovnala. Ukrajinský tým srovnal dorážkou přímého kopu a v dalších šancí Hradec podržel Vilém Fendrich. Černobílí naopak žádnou z příležitostí nevyužili a zajímavý zápas skončil nerozhodně.
přát., pondělí 24. 1. 2022, 14:00

NK Veres Rivne

1:1
1:0

Branky: 18. Vlkanova – 71. H. Pasič. Bez karet.

1. poločas: Vízek – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Soukeník, Kučera, Novotný – Prekop, Kubala, Vlkanova.

2. poločas: Fendrich – Donát, Kodeš, Leibl – Harazim, Doležal, Rada, Kutík – Jurčenko, Vašulín, Rybička.

NK Veres Rivne:

1. poločas: Kyčak – Savoško, Machnjev, Hončarenko, Soldat, Pet'ko, Krejda, Je. Pasič, Hečev, Panasenko, Bruk.

2. poločas: Kohut – Šestakov, Huk, Mirošnyk, Margarjan, Poljuljach, Kobak, H. Pasič, Dachnovs'kyj, Hajdučyk.

Na prosluněném, avšak chladném, tureckém pobřeží byla na hradeckém týmu oproti jejich ukrajinskému soupeři od začátku znatelná herní praxe, pro Rivne šlo o první zápas tohoto roku. Votroci od počátku lépe kombinovali a dostávali se do zakončení. První nebezpečnou střelu měl ve čtvrté minutě Kučera a jen o chvíli po něm hlavičkoval po rohu zblízka Prekop, střely obou hráčů však směřovaly mimo tři tyče.

Převaha hráčů v bílých dresech byla přetavena v zasloužený vedoucí gól. Kučera v 18. minutě podržel míč ve středu hřiště a uviděl na levé strany volného Vlkanovu a přihrál mu. Hradecký kapitán si potáhl míč do vápna a přesnou střelou k bližší tyči překonal Kyčaka – 1:0. Hradec hrozil ze standardních situací. Už za dvě minuty po první brance znovu zakončoval po Vlkanovově rohu hlavou Prekop – tentokrát však od země do rukavic gólmana.

Následně scházel Kubalovi jen kousek k tomu, aby doklepl do brány Královu hlavičku. Hradec i nadále držel otěže zápasu, náznaky šancí se rodily díky chytrým nahrávkám Mejdra a Prekopa dovnitř pokutového území. Těsně před pauzou pak mohli Východočeši navýšit vedení. Kubala se napřáhl z pětadvaceti metrů a nastřelil tyč. Balon se následně odrazil k Novotnému, který se snažil rychle zakončit, ale také trefil jen tyč.

Miroslav Koubek opět prostřídal kompletní jedenáctku a nechybělo příliš, aby Votroci napodobili minulý zápas proti Radomi, ve kterém se jim hned v úvodu poločasu povedlo skórovat. Vašulín pomohl Rybičkovi odstavit hráče a mohl tak zleva postupovat vstříc ukrajinské bráně. Chrudimský hráč na zkoušce v Hradci vystřelil z podobného místa, jako dal v prvním poločase gól Vlkanova, ale jeho střela jen zvnějšku lízla spojnici břevna a tyče.

Pro východní Slovany pak přišla největší příležitost dosavadního průběhu zápasu. Hajdučyk si přebral nahrávku za obranu a upaloval sám na Fendricha, který skvělým zákrokem podržel hubené vedení pro svůj tým. Hradec kontroval kombinací Jurčenko – Rybička – Vašulín. Střílel posledně jmenovaný, ale Kyčak neměl se slabou střelou vytáhlého útočníka větší potíže.

Hradec se v zápase činil, co se týče nastřelování konstrukce. Její zásah si ne zcela úmyslně připsal i Harazim, když se jeho centr otřel o břevno.

Pak se herně zvedl Veres. Hennadyj Pasič nejdřív ukličkoval hradeckou obranu, pronikl do velkého čtverce a Fendrich jeho střelu hbitě vyrazil zpět do hry zákrokem nohou. Akce pokračovala a skončila až Doležalovým faulem těsně před vápnem. Přímého kopu se ujal stejný hráč, Pasič, a vyslal střelu do spodku brány přes clonícího hráče. Vilém Fendrich na střelu zareagoval a o pár centimetrů nedosáhl na míč mířící za jeho levou tyč – 1:1.

Ve fotbale málo vídaná situace nastala v 74. minutě. Po útočném rohu propadla obranná linie hradeckých a na osamoceného Fendricha se řítila pětice (!) hráčů v černém. Útočníci Veresu však vůbec nevyužili početní převahu a pouze nadvakrát nechali vyniknout reflexy Viléma Fendricha, který včasným výběhem zabránil jasnému gólu.

Hra se v tu chvíli přelévala ze strany na stranu. Blízko gólu byl pak zase Hradec. Harazim vyslal z pravé strany přízemní centr, na který nejdřív těsně nedosáhl Vašulín, ale z druhé vlny už stál v trajektorii připraven Rybička. Jeho střela ale byla zblokována ukrajinským obráncem.

Podobně jako v minulém přípravném utkání i nyní zahrávali Votroci v poslední minutě přímý volný kop ze zajímavé pozice. Technická střela tradičního exekutra Jakuba Rady však nenašla cíl a oba celky se tak rozešly za nerozhodného stavu.