Votroci remizovali s Příbramí 1:1

19. 5. 2024   |   Vojtěch Vrba
V rámci 31. kola přivítali dorostenci U19 Příbram. Hradečtí měli v první půli převahu, nicméně prosadit se nedokázali ani z pokutového kopu. Po změně stran šla do vedení Příbram, když se prosadil David Pivetz. Domácí tak museli dotahovat, o srovnání se postaral Adam Binar. Svěřenci trenéra Pilného měli následně zřetelnou převahu, míč do sítě už ovšem nedostali, a tak se s Příbramí rozešli smírně – 1:1.
31. kolo, neděle 19. 5. 2024, 11:00

1.FK Příbram

1:1
0:0

Branky: 65. Binar – 46. Pivetz.
Rozhodčí: Bednář – Depeš, Fryš.
Žluté karty: 31. Mokrejš, 59. Ponikelský, 65. Kareš – 71. Štrbo, 90. Kareš, 91. Melzoch.
Diváci: 50.

Novotný – Karel (54. Žalud), Adeyemi, Sejkora, Safir, Rejman (54. Metlický), Mokejř (54. Ponikelský), Polák (54. T. Kareš), Binar, Zeman, Hampl (80. Moravčík).

1.FK Příbram:

Melzoch – Zápotočný, Pivetz (80. Živanovič), Štrbo, Koffi (72. J. Kareš), Matouš, Jaňour, Jon, Čadek, Lojín (88. Pavlík), Roušar.

Votroci neproměnili penaltu

Úvodního výkopu se chopili domácí a ihned se pokusili o první útok, který ale nebyl příliš nebezpečný. O změnu skóre se nejprve pokusil Zeman, jehož centr ale zblokovala obrana soupeře. Dělovka po následném rohu rozvlnila pouze síť za brankou. Na druhé straně se o slovo hlásil Jaňour, přes Adeyemiho ale neprošel. Další šanci si Středočeši vybudovali z autu a následného centru, který těsně před Novotným musel odklízet Sejkora. Změna skóre nepřišla ani ve 12. minutě, kdy se po faulu na Binara neprosadil z penalty Mokrejš. O chvilku později prověřil Melzocha ranou zpoza vápna Binar.

Útoky Votroků se nadále nesly ve znamení nepřesností, a to zejména ve finální fázi. Častá autová vhazování navíc způsobila, že se hra usadila kolem středové čáry. Ve 24. minutě se po chybě obrany domácích dostal do tutovky Pivetz, který ale nedokázal zamířit přesně a domácí svatyni tak minul. To stejné se ovšem nadá říct o přízemní střele Koffiho zpoza vápna, která už Novotného k zákroku přinutila.

Krátce po půl hodině hry si za svůj skluz vysloužil Mokrejš žlutou kartu. Na delší dobu pak převzala otěže utkání Příbram a hradecká obrana se prakticky nezastavila. Nejnebezpečnější šancí hostů byla střela Čadka, která se naštěstí pro domácí zakroutila po zemi mimo tři tyče. Krátce před koncem první půle ještě zahrozili domácí, kdy se po načechraném centru dostal do zakončení Hampl. Jeho projektil ale Melzoch vyrazil na roh, po němž se ke střele z první odvážil Binar. Mezi tři tyče ale míč nevtěsnal.

Oba celky se trefily jednou

Krátce po změně stran se dokázali prosadit hosté, když centr z levé strany neodmítl David Pivetz, Novotného překonal zakončením k pravé tyči. Hosté pokračovali v tlaku a hradecké šance tak byly ojedinělým úkazem. Tu největší měl Hampl, který hlavičkoval na penaltovém puntíku, mířidla ale srovnat nedokázal. Na druhé straně se o gólový oblouček pokusil Jon, branku ale také minul.

Po hodině hry se k zajímavé standardce u pravého praporku dostali Votroci. Skvělá přihrávka sice Binara na puntíku našla, jeho dělovku ale famózně vyrazil Melzoch. Votroci nacházeli skulinky v obraně Středočechů stále častěji a po přesném centru se v 65. minutě dokázal prosadit Adam Binar svou klasickou střelou z voleje. Následně mohli Východočeši duel otočit, Kareš se ale při zakončení srazil s gólmanem Příbrami, za což obdržel žlutou kartu.

Na počátku 75. minuty si domácí zopakovali standardku u rohového praporku. Opět ale bez úspěchu. K následnému volnému kopu, který sudí nařídil zhruba třicet metrů od branky, se již tradičně postavil Binar, který prověřil Melzocha. Černobílí i nadále tlačili, zeď hráčů v zeleném však byla neprůchodná. V samotném závěru se k nebezpečné standardce na levém křídle znovu postavil Binar, jeho centr ale příjemce ve vápně nenašel. Během nastavení se ještě oba celky mohly prosadit z rohových kopů, nikomu se ale vytoužené branky docílit nepodařilo, a body se tak dělily rovným dílem po remíze 1:1.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Náš soupeř tentokrát statečně bojoval v průběhu celého utkání. Udělal maximum pro to, aby byl v zápase úspěšný. I přes to byla kvalita na naší straně, vypracovali jsme si spoustu šancí. Bohužel nám utekl začátek druhého poločasu, kdy jsme dostali gól. Potom se nám povedlo srovnat, a od té doby jsme protivníka zatlačili. Bohužel se nemám nepodařilo přidat druhou branku. Jsme z výsledku zklamaní, ale soutěž jede dál. Nedá se nic dělat, i takový je fotbal.“